Materiał Partnera Jak oświetlić wnętrze na imprezę karnawałową?

Jak oświetlić wnętrze na imprezę karnawałową?

Okres karnawału to czas niczym nieskrępowanej zabawy. Jeśli masz zamiar urządzić imprezę karnawałową we własnym mieszkaniu i chcesz stworzyć niepowtarzalną atmosferę, która na długo zapadnie w pamięć Twoim gościom, oprócz smacznego jedzenia, napojów i nagłośnienia musisz zadbać o odpowiednie oświetlenie. Podpowiadamy, na jakie produkty warto zwrócić uwagę, by Twoje mieszkanie prawdziwie rozbłysnęło.

Zawieś kolorowe żarówki LED

Jeśli chcesz nadać swojemu mieszkaniu kolorów, możesz to zrobić w tani i prosty sposób dzięki zawieszeniu kolorowych żarówek LED. Wybierz takie z grubym przewodem oraz odgiętkami w miejscu załamania przewodów, gdyż będą najbezpieczniejsze. Ciekawym pomysłem może być także wykręcenie standardowej żarówki i wkręcenie zamiast niej tak zwanej żarówki disco. Posiada ona mały silnik wewnątrz obudowy, który, poruszając półkulą z pryzmatami, zapewnia bardzo zjawiskowy efekt. Kolorowe żarówki LED przydadzą się również po imprezie. Możesz wykorzystać je do wykonania świątecznych dekoracji czy ozdobienia przydomowego ogródka.

Podłącz taśmę LED

Świetnym pomysłem na rozświetlenie wnętrza mieszkania jest również zamontowanie taśmy LED. Można ją zainstalować właściwie we wszystkich miejscach – na ścianie, na suficie czy na meblach – dekorując mieszkanie według własnego uznania. Dostępna jest w wersji świecącej na biało, jak również RGBW, w której diody mogą lśnić na czerwono, zielono oraz niebiesko. Podobnie jak żarówka, także taśma LED znajdzie swoje zastosowanie po rozejściu się gości do swoich domów. Można ją podłączyć w salonie, pokoju dziecięcym, sypialni, a nawet łazience, dopasowując jej kolor do pory dnia oraz nastroju.

Zamontuj kulę lustrzaną

Świetnym gadżetem, który sprawdzi się na każdej imprezie karnawałowej, jest kula lustrzana. Kiedyś były one spotykane głównie w dyskotekach, jednak obecnie można się na nie natknąć w wielu innych miejscach, także na domowych imprezach. Występują w różnych rozmiarach – możesz zaopatrzyć się zarówno w kulę o średnicy kilku lub kilkunastu centymetrów, jak też taką, która ma pół metra lub nawet więcej – będzie ona jednak kilkukrotnie droższa.

Jak oświetlić kulę lustrzaną, by dała jak najlepszy efekt? Zapytaliśmy o to naszego rozmówcę ze sklepu z oświetleniem Lighting Center: By oświetlić kulę lustrzaną, najlepiej zdecydować się na reflektory typu pinspot. W sprzedaży dostępne są zarówno niewielkie reflektory wycenione na kilkadziesiąt złotych, których barwę światła można zmieniać za pomocą kolorowych klisz, jak i zaawansowane modele z diodą RGB z możliwością zmiany kolorów. Kulę najlepiej oświetlić z kilku stron. Sprawi to, że poszczególne wiązki światła będą wirować w różnych kierunkach.

Masz już wszystko, czego potrzebujesz? Pozostaje nam życzyć Ci udanej zabawy!

Podziel się