Artykuł sponsorowany Gdzie można zastosować scenę obrotową?

Gdzie można zastosować scenę obrotową?

Wydarzenia sceniczne, w których za dynamikę ruchu odpowiadają tylko artyści, już dawno odeszły w niepamięć. Obecnie reżyserzy sztuk teatralnych (i nie tylko) dokładają wszelkich starań, by zachwycić widzów mnogością efektów specjalnych i zastosowaniem nowoczesnych technologii. Scena, która „żyje” i która zmienia się wraz z kolejnymi etapami prezentowanej na niej historii, to przepis na aplauz na stojąco. Kluczową rolę odgrywają tu platformy obrotowe. Gdzie jeszcze poza teatrem można je wykorzystać?

Krótka charakterystyka sceny obrotowej

Scena obrotowa z napędem elektrycznym to najpopularniejszy ruchomy element scenografii. Wyróżnia ją szerokie spectrum zastosowań inscenizacyjnych i bezawaryjność działania. Platforma obrotowa może być zarówno stałą, jak i mobilną częścią sceny. Wszystko zależy od potrzeb inwestora. Do najważniejszych parametrów technicznych tego urządzenia zaliczamy: prędkość obrotową (najczęściej wynosi ona 0,1 – 0,5 m/s), średnicę, moc napędu elektrycznego, udźwig użytkowy i nośność statyczną. Scena obrotowa pozwala na szybką i widowiskową zmianę scenografii przy odsłoniętej kurtynie. Ponadto można dzięki niej uzyskać zachwycające efekty sceniczne, które pozwolą widzom spojrzeć na sztukę z zupełnie nowej perspektywy.

Gdzie warto wykorzystać scenę obrotową?

Sceny obrotowe są powszechnie stosowane w teatrach. Coraz częściej wykorzystuje się je także podczas organizacji dużych, plenerowych imprez muzycznych. Dzięki temu, gdy jeden zespół zabawia publiczność, drugi w tej samej chwili, może się szykować do swojego występu. Znacząco skraca to czas między prezentacją kolejnych artystów, co pozwala zachować płynność wydarzenia i podtrzymać pozytywną energię widzów. Jak podkreśla specjalista z firmy Piasecki i Syn – sceny obrotowe doskonale sprawdzają się też do prezentacji luksusowych towarów. Można spotkać je w salonach samochodowych, sklepach sprzedających jednoślady czy ekskluzywnych butikach. Obracanie się platformy nie tylko zwraca uwagę klientów, ale także umożliwia im obejrzenie prezentowanego przedmiotu z każdej strony. Efekt wizualny jest tym lepszy, im mniej widoczna jest sama platforma. Budowę i montaż sceny obrotowej warto zlecić firmie, która specjalizuje się w mechanice scenicznej. Zyskamy tym samym gwarancję wieloletniej bezawaryjności i fachową pomoc w konserwacji bądź modernizacji urządzenia.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas