Artykuł sponsorowany DJ czy zespół co lepiej wybrać na wesele?

DJ czy zespół co lepiej wybrać na wesele?

Wieloletnia tradycja sprawia, że polskie wesele nie może odbyć się bez muzyki. Para, planując ślub i przyjęcie, odpowiednio wcześniej poszukuje najlepszej oprawy muzycznej, która zadba o dobrą zabawę do białego rana. Najważniejszym kryterium wyboru jest tu gust przyszłych małżonków i ich gości. Ważne są również koszt usługi i dostępność muzyków. Wśród opcji znajdują się zespół weselny oraz DJ. Sprawdź, co trzeba rozważyć, dokonując wyboru!

 

Dlaczego warto postawić na DJ-a?

Muzyka podczas wesela nie może być monotematyczna. Kolejne utwory powinny się cechować zróżnicowaniem pod względem tempa, dynamiki oraz melodii. Dzięki temu każdy gość weselny odnajdzie swój ulubiony repertuar i miło spędzi czas. Wynajęcie DJ-a gwarantuje różnorodność playlisty, a więc możliwość zabawy tak przy utworach wielopokoleniowych, jak i popularnych, współczesnych.

 

Jak podkreśla DJ Kuba Kasperkowiak, didżej jest w stanie spełnić niemal każdą zachciankę gości pod względem repertuaru. Co więcej, państwo młodzi mogą wcześniej przedstawić mu listę swoich ulubionych piosenek, które chcą usłyszeć podczas ważnej dla nich imprezy. Możliwe jest również wskazanie „piosenek zakazanych”, które nie powinny być w tę noc grane.

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż nie każda para młoda preferuje muzykę graną na żywo. Dla tych, którzy wolą oryginalne wersje hitów, idealnym rozwiązaniem jest DJ weselny, który profesjonalnie poprowadzi zabawę weselną. Na ogół to jednocześnie wodzirej, który potrafi zaangażować gości do aktywnej zabawy. Co więcej, nie każda sala weselna ma odpowiednią akustykę do tego, by piosenki były grane i śpiewane na żywo. DJ zapewnia wysoką jakość dźwięku, bogatszy program muzyczny oraz bardziej elastyczny wybór piosenek. Na ogół pracuje sam, stąd koszt wynajęcia DJ-a może być znacznie niższy niż wydatek na zatrudnienie kilkuosobowego zespołu muzycznego.

 

Zespół na wesele

Zespół weselny jest bardziej tradycyjnym rozwiązaniem. Składa się z co najmniej kilku osób, wśród których są wokaliści i muzycy. Profesjonalna orkiestra weselna na ogół kosztuje więcej. Może się zdarzyć, że instrumentaliści oraz wokaliści, wraz z upływem czasu będą zwalniać tempo, co wynika po prostu z odczuwania zmęczenia.

 

Warto pamiętać, że wybór muzyków na wesele wymaga przeanalizowania wielu czynników. Przede wszystkim trzeba poznać opinie o DJ-u lub zespole, w tym celu można przejrzeć ich port folio. Trzeba wziąć pod uwagę preferencje swoje i gości, a także możliwości finansowe. Niezwykle ważne jest również podpisanie umowy, która daje poczucie bezpieczeństwa i gwarancję wykonania usługi na jak najwyższym poziomie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas