Materiał Partnera DJ, czy kapela - kogo wynająć na przyjęcie?

DJ, czy kapela - kogo wynająć na przyjęcie?

Tradycja polskich wesel nakazuje, by impreza trwała do rana, z głośników dobiegała huczna muzyka i żaden gość nie powinien się nudzić przy stole. Przed gospodarzami czeka jeszcze ciężka decyzja do podjęcia, a mianowicie, czy lepiej jest wynająć zespół muzyczny, czy DJ. W końcu puszczanie muzyki to bardzo odpowiedzialne zadanie niezależnie od okoliczności przyjęcia. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety i obie opcje diametralnie się różnią.

Kiedy warto wynająć DJ-a?

DJ to skrót od Disc Jockey. Termin ten pochodzi z lat 70 z USA, gdzie DJ-em była osoba puszczająca muzykę z gramofonów w muzyce hip-hopowej. Z czasem, określenie to zaczęło opisywać kogoś, kto puszcza muzykę w klubach i na imprezach. Bardzo często DJ staje się też wodzirejem i prowadzi różne gry i zabawy podczas imprezy. Dzięki temu goście nie będą się tylko nudzić przy stołach, ale też brać aktywny udział w konkurencjach. 


Bardzo popularnym rozwiązaniem wśród szkół średnich jest wynajęcie DJ-a na studniówkę. Do młodzieży o wiele bardziej przemawiają najnowsze muzyczne hity. Zaletą puszczania muzyki z komputera jest to, że można odtworzyć dosłownie każdy utwór, który jest dostępny w internecie. Gdyby zespół grał na tego typu imprezach dla młodzieży, nie byłoby możliwości zagrania każdej piosenki na życzenie, co dla wielu jest bardzo ważne. Taka sama sytuacja jest w przypadku wynajęcia DJ-a na osiemnastkę i inne imprezy urodzinowe. Bardzo dobrym pomysłem jest także wynajęcie wodzireja na wszelkiego rodzaju imprezy firmowe.

Jak wybrać dobrego DJ-a?

Wynajęcie DJ-a lub kapeli na przyjęcie nie jest takie proste. Jak tłumaczy ekspert z firmy Party System, przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, nie każdy wodzirej, polecony przez znajomego spełni swoje zadanie. To, że ktoś świetnie bawił się przy DJ-u, który przez kilka godzin puszczał disco polo na czyimś weselu, nie oznacza, że taka osoba sprawdzi się na tak zwanych “osiemnastkach”. Przed podjęciem decyzji, warto wcześniej poszukać w internecie lokalnych wodzirejów.

W dzisiejszych czasach większość ma strony internetowe, na których można zobaczyć zdjęcia, krótkie opisy i oczywiście kontakt. Dobrze jest jeszcze przed wpłaceniem zaliczki skontaktować się z prowadzącym i przedstawić mu szczegóły imprezy oraz liczbę uczestników. Warto też zasugerować rodzaj muzyki, jaki przypadnie gościom do gustu, a także termin wydarzenia. Te wszystkie informacje są potrzebne, ponieważ może się okazać, że DJ lub kapela nie mają odpowiedniego nagłośnienia największą ilość osób.

Opracowanie:

Party System DJ Wodzirej Karol Toński

Runowo Krajeńskie 3

Podziel się