Artykuł sponsorowany Co możesz zakupić w sklepie z materiałami pozłotniczymi i konserwatorskimi?

Co możesz zakupić w sklepie z materiałami pozłotniczymi i konserwatorskimi?

Konserwacja i renowacja zabytków wymaga nie tylko zastosowania odpowiednich technik plastycznych, ale również specjalistycznych materiałów, które zakupić możesz jedynie w dedykowanych sklepach. W bogatej ofercie znajdziesz zarówno artykuły plastyczne, jak i narzędzia niezbędne przy pracach rekonstruktorskich. Poznaj bogatą ofertę materiałów pozłotniczych i konserwatorskich oraz ich zastosowanie.

Złoto, srebro oraz brązy

Jednym z trudniejszych zadań, które stawia się przed rekonstruktorami zabytkowych ołtarzy, ram, sztukaterii, ikon i mebli jest pozłacanie, czyli pokrywanie przedmiotów warstwą złota. W ofercie specjalistycznego sklepu Edan znajdziesz m.in. złoto płatkowe, które idealnie nadaje się do tego celu. Ponadto, firmy oferujące materiały pozłotnicze i konserwatorskie oferują także różne rodzaje srebra, szlagmetal – imitację złota lub srebra oraz brązy. Dzięki szerokiej gammie kolorystycznej tych materiałów każdy rekonstruktor z łatwością odnajdzie interesujący go materiał.

Co więcej, złoto oraz srebro dostępne w ofercie z powodzeniem stosowane jest także w wielu innych branżach, takich jak gastronomia czy kosmetyka.

Narzędzia pozłotnicze

Aby prace rekonstruktorskie wykonane były precyzyjnie i na wysokim poziomie niezbędne jest zastosowanie odpowiednich, przeznaczonych do tego narzędzi pozłotniczych. W sklepie z materiałami konserwatorskimi i pozłotniczymi znajdziesz szeroki zakres takich produktów. Zakupić tam możesz:

 • poduszki pozłotnicze,
 • noże pozłotnicze,
 • punce,
 • chusteczki do złota i do pulmentu,
 • agaty pozłotnicze,
 • narzędzia do dociskania złota transferowego,
 • gumki z włókna szklanego,
 • przyborniki na agaty i pędzle,
 • przyborniki pozłotnicze,
 • muszle sepii,
 • gumki chlebowe,
 • gąbki Akapad Wishab.

W bogatej ofercie znajdziesz także różnego typu pędzle pozłotnicze, takie jak na przykład pędzle z włosem wiewiórki przeznaczone do złota płatkowego lub pędzle z włosem syntetycznym do srebra płatkowego i szlagmetalu. Ofertę uzupełniają pędzle artystyczne: o różnych kształtach i długości, zarówno z włosia naturalnego, jak i syntetyczne.

Farby, rozpuszczalniki, pigmenty i oleje

Rekonstrukcja zabytkowych obrazów i malowideł wymaga zastosowania wysokiej jakości produktów malarskich. Farby i pigmenty stosowane w tego typu pracach muszą być doskonale dobrane, mieć odpowiedni skład, a także cechować się wysoką trwałością. Produkty, które odnajdziesz w sklepie z materiałami pozłotniczymi i konserwatorskimi, spełniają stawiane przed nimi wymagania i z powodzeniem stosowane są przez rekonstruktorów obrazów.

W ofercie znajdziesz także oleje, rozpuszczalniki oraz pędzle, a także wszystkie inne przydatne podczas prac konserwatorskich artykuły.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas