Materiał Partnera Artykuły plastyczne do szkoły

Artykuły plastyczne do szkoły

Każdy uczeń w swojej edukacji musi odbyć kilkadziesiąt godzin lekcji plastyki i techniki. Wielu rodziców zastanawia się, jakie artykuły plastyczne będą potrzebne w danym roku szkolnym. Zarówno w młodszych, jak i starszych klasach, korzysta się z tych samych narzędzi. Podczas kompletowania wyprawki szkolnej warto zrobić listę wszystkich niezbędnych artykułów, z których uczeń będzie korzystał przez cały rok szkolny.

Jaki rodzaj kredek jest najlepszy?

W sklepach znajdziemy wiele rodzajów kredek. Wbrew pozorom, nie każde będą się nadawały do codziennego użytkowania. Na lekcje plastyki niezastąpione będą kredki świecowe, zwane również woskowymi. Warto zaznaczyć, że wydzielają one charakterystyczny zapach, jednak dla młodszych dzieci dostępne są wersje bezwonne. Dzięki swojej wytrzymałości i wodoodporności są często wybierane przez młodszych użytkowników, jednak za ich pomocą można tworzyć oryginalne i interesujące prace.

Najbardziej popularnym narzędziem rysunkowym są jednak kredki ołówkowe, które są dostępne w niezliczonej ilości kolorów. Warto zadbać o bogaty zestaw, dzięki któremu będzie można tworzyć najpiękniejsze dzieła. Profesjonalni rysownicy mają w swoim wyposażeniu nawet kilkaset kolorów, jednak dla ucznia szkoły podstawowej wystarczy średnia paczka składająca się z 20-30 sztuk. Należy także pamiętać o kredkach pastelowych. Są one nieco podobne do woskowych, jednak przypominają bardziej kredę i są bardziej pylące. Warto zaznaczyć, że nie ma możliwości mieszania kolorów podczas rysowania.

Niezbędne artykuły szkolne

Oprócz artykułów plastycznych należy także pamiętać o dodatkowych akcesoriach i artykułach szkolnych. Jeszcze przed końcem wakacji, warto zaopatrzyć się w kilka bloków A4. Jak tłumaczy ekspert z firmy Papirus-art, blok techniczny jest bardziej sztywny i łatwiej się po nim maluje. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że dzieło nie będzie tak gładkie, jak na kartce z bloku rysunkowego. Warto jest także zakupić mały zestaw farb i pędzli. Dla młodszych dzieci wystarczy dosłownie kilka kolorów, jednak bardziej zaawansowani uczniowie, będą potrzebowali artykułów wyższej jakości.

Co więcej, należy także zadbać o dobrej jakości piórnik. Na rynku są dostępne zarówno pokaźne przyborniki, jak i podstawowe. Dla młodszych uczniów dobrym rozwiązaniem będzie zakup  piórnika z podstawowym wyposażeniem. Warto pamiętać także o dobrej jakości ołówkach. Oznaczenia “H”, oznaczają, że kredka jest twarda, a “B”- miękka. Najbardziej popularnym rodzajem jest HB, czyli ołówek o neutralnej twardości.

Podziel się