Materiał Partnera Opiekun osób starszych

Opiekun osób starszych

Praca, jako opiekun osób starszych to praca z jednej strony bardzo wymagająca, ale z drugiej strony dająca wiele satysfakcji. Dzisiejszy rynek pełen jest ofert zatrudnienia dla opiekunów poza granicami Polski. Jak wybrać odpowiednią ofertę i agencję do współpracy? Na co warto zwrócić uwagę? Wybór odpowiedniego pośrednika pracy to podstawa!

Korzystanie z profesjonalnych agencji pośrednictwa pracy jak Pbi sp. z o.o. gwarantuje nam bezpieczeństwo zatrudnienia, opiekę przedstawiciela firmy oraz atrakcyjne oferty pracy. Nasze biuro zajmuje się łączeniem opiekunów osób starszych z rodzinami podopiecznych mieszkających w Niemczech. Decyzja o wyjeździe do innego kraju to poważna zmiana w życiu każdego człowieka, dlatego staramy się pomóc przejść ten proces szybko, bezboleśnie i z satysfakcją dla osób, które zdecydują się podjąć z nami współpracę!

Jakie cechy posiada opiekun osób starszych?

Praca z ludźmi to wymagająca dziedzina, a opieka nad osobami starszymi szczególnie. Wymaga od pracownika odpowiedniego charakteru, cierpliwości, zrozumienia i empatii, oraz umiejętności podejmowania szybkich decyzji. Często należy zwrócić uwagę na to, czy kandydat spełnia pewne wymogi fizyczne, na przykład jest odpowiednio silny, co przydaje się, gdy podopiecznemu należy pomóc w chodzeniu lub przenosić go z łóżka na wózek inwalidzki. Ceniona jest również wiedza medyczna. Osoby starsze to często osoby schorowane, które cierpią z powodu wielu dolegliwości i chorób jak Alzheimer, Parkinson, demencja starcza, cukrzyca, zaburzenia krążenia czy bezsenność. Trzeba mieć świadomość, że choroby te mogą występować jednocześnie i tylko od szybkości naszej reakcji, wiedzy i doświadczenia zależy to, czy będziemy w stanie pomóc w nagłym wypadku. Jednak zdarza się, że opiekuna potrzebuje osoba, która cieszy się względnie dobrym zdrowiem fizycznym, ale wymaga opieki ze względu na dokuczającą samotność. Przyszły pracownik powinien mieć świadomość, że nie jest to praca od 8 do 16, ale często wymaga czujności również w nocy. Pracownik ma jednak prawo do dni wolnych oraz urlopów. Wszystko ustalane jest na początku współpracy z rodziną podopiecznego.

Bezpieczny wyjazd

Decydując się na wyjazd do pracy za granicą, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy. Pbi sp. z o.o. to firma, która oferuje kompleksową pomoc w szukaniu ofert zatrudnienia w Niemczech. Podstawą naszego działania jest organizowanie pracy dla opiekunów osób starszych, ale posiadamy w swojej bazie również oferty pracy dla sprzątaczek. Wszyscy nasi klienci traktowani są z zaangażowaniem i profesjonalizmem. Ustalamy jasne zasady współpracy pomiędzy obiema stronami, aby każdy wiedział, czego może się spodziewać. Oferujemy zakwaterowanie, legalizację pobytu, legalizację pracy oraz atrakcyjne wynagrodzenie za wykonywaną pracę. Dbamy o bezpieczeństwo kandydatów do pracy, dlatego pozostajemy z nimi w stałym kontakcie, aby monitorować sytuację i warunki pracy. Zaufało nam już spore grono klientów, co stanowi dla nas najlepszą ocenę naszej pracy!

Opracowanie:

Pbi Sp. z o.o.

Witnica

  • tel. 690 255 513

Podziel się