Materiał Partnera Jakie są oferty pracy w Polsce dla pracowników z Ukrainy?

Jakie są oferty pracy w Polsce dla pracowników z Ukrainy?

Coraz trudniejsza sytuacja ekonomiczna osób z Ukrainy, przyciąga ich do Polski. Dlaczego? Koszty życia są zbliżone do tych ukraińskich, za to wynagrodzenie, mimo, że nawet w okolicach pensji minimalnej – to i tak znacznie więcej niż na Ukrainie. Jaka praca czeka na ukraińskich pracowników? Jak się o nią ubiegać? Dlaczego warto skorzystać z agencji pośrednictwa pracy?

Oferty pracy da cudzoziemców

Ofert pracy dla pracowników z Rosji, Mołdawii, Białorusi czy Ukrainy w Polsce nie brakuje. Co ważne – mowa o pracy legalnej.  Najczęściej zatrudnienie można znaleźć w branży budowlanej, gastronomicznej, turystycznej, a także w przemyśle i w handlu. Zarobki kilkakrotnie przewyższają możliwości firm z Ukrainy. Ponadto, nasi pracodawcy cieszą się lepszą opinią niż ukraińscy. Dzięki agencjom pośrednictwa pracy, cudzoziemcy bardzo często mają zapewnione dobre warunki pracy – nie muszą się martwić o zakwaterowanie, a w wielu przypadkach, także o wyżywienie. Agencje pracy typu Kijów Trade Plus Sp. z o.o. - dbają o swoich pracowników służąc doradztwem zawodowym i pomocą na każdym etapie rekrutacji.  Można się do nich zgłosić z wszelkimi wątpliwościami dotyczącymi pracy czy dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia pracy w Polsce. Agencje zajmują się organizowaniem pozwoleń na pracę.

Praca sezonowa czy tymczasowa?

Biuro pracy na bieżąco uaktualnia oferty pracy dla zainteresowanych. Praca dla Białorusi, Ukrainy, Mołdawii czy Rosji jest możliwa, jako praca sezonowa czy tymczasowa. Często chodzi o pracę fizyczną. Biuro pośrednictwa pracy współpracuje z polskimi pracodawcami, a Ci chętnie korzystają ze sprawdzonych klientów. Agencje dokładnie przyglądają się CV kandydata lub też pomagają je stworzyć, sprawdzają jego umiejętności i kwalifikacje, oraz przeprowadzają rozmowy. Dla pracodawców - agencje pośrednictwa pracy są idealnym rozwiązaniem, gdyż nawet gdyby dana firma zdecydowała się na umieszczenie ogłoszenia online o poszukiwaniu pracowników z Ukrainy – procedury związane z zatrudnieniem trwałyby znacznie dłużej – zwłaszcza w przypadku poszukiwania całego zespołu do pracy. Korzystanie z usług pośrednictwa pracy jest korzystne zarówno dla pracodawców jak i pracowników zagranicznych. Zdecydowanie, jest także bezpieczne i godne zaufania.

Opracowanie:

Kijów Trade Plus Sp. z o.o.

Warszawa , al. Solidarności 75 lok. 26

Podziel się