Materiał Partnera Jak znaleźć właściwego pracownika?

Jak znaleźć właściwego pracownika?

Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach, kiedy rynek pracownika stał się faktem. Wiele firm narzeka na to, że nie może znaleźć właściwego pracownika, jednak wciąż jedynym kanałem publikowania ofert pracy pozostają popularne serwisy. Pamiętajmy, że kiedy konkurencja jest tak duża, trzeba sięgnąć po mniej oczywiste metody. Oto kilka alternatywnych rozwiązań, które pomogą znaleźć i zainteresować pracownika.

Skorzystaj z agencji pracy

Biura pośrednictwa pracy to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich firm, które potrzebują zwiększyć swoje zatrudnienie. Oferują one profesjonalne doradztwo personalne, w ramach którego zajmują się całym procesem rekrutacyjnym za nas. “Współpracujemy z wieloma firmami, którym pomagamy w zatrudnianiu pracowników. Musimy tylko jasno poznać oczekiwania co do danego stanowiska, a później na tej podstawie wybieramy odpowiednie osoby z naszej bazy kandydatów. Naszym priorytetem jest zadowolenie obu stron.” mówi specjalista ds. rekrutacji z firmy Starko, jednej z najbardziej znanych agencji pracy w Warszawie.Postaw na nowe kanały komunikacji

Obok wystawienia ofert pracy na popularnych serwisach z ogłoszeniami, wyjdź o krok dalej. Nawiąż współpracę z uczelnianymi Biurami Karier, odwiedzaj targi pracy, czy zaoferuj premie swoim pracownikom za polecenie osoby, która zostanie zatrudniona. Pracownicy chętnie wybierają firmy, które cieszą się dobrą opinią znajomych i są przez nich polecane. Wszystkie sposoby są dobre, nie bój się nieoczywistych rozwiązań.

Moc mediów społecznościowych

Media społecznościowe to miejsce, z którego korzysta niemal każdy. Dlatego warto posłużyć się tym narzędziem podczas przeprowadzania rekrutacji. Odpowiednia komunikacja na Facebooku, Linkedinie, a nawet Instagramie to również istotny element budowania wizerunku firmy. Kandydaci chętniej aplikują do firm, które wydają się miejscem przyjaznym pracownikom. Dlatego zadbaj o to, aby Twoje konta firmowe w mediach społecznościowych ukazywały ludzką twarz firmy. Wtedy śmiało możesz publikować oferty pracy na tych portalach, co z pewnością przyniesie lepsze efekty w rekrutowaniu i zatrudnianiu pracowników.

Reasumując, aby znaleźć odpowiedniego pracownika, w czasach kiedy ilość ofert pracy jest ogromna, warto wykorzystać mniej oczywiste metody rekrutacji. Współpraca z uczelnianymi Biurami Karier, czy system poleceń to doskonałe metody, które pomogą w znalezieniu idealnego kandydata. Nie bójmy się skorzystać z usług agencji pracy, która specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie personalnym. I na koniec, pamiętajmy również o odpowiedniej komunikacji w mediach społecznościowych, bo przyjazny wizerunek firmy to jeden z kluczowych elementów dla wielu pracowników.

Podziel się