Materiał Partnera Jak działają biura pośrednictwa pracy?

Jak działają biura pośrednictwa pracy?

Agencje czy też biura pośrednictwa pracy pośredniczą w kontaktach między potencjalnymi pracodawcami i osobami poszukującymi zatrudniania. Dzięki nim kandydaci mogą liczyć na ciekawe oferty, zgodne z ich preferencjami i umiejętnościami. Pracodawcy zyskują natomiast szansę zatrudnienia wykwalifikowanych podwładnych z odpowiednimi kompetencjami. Co ciekawe, na rynku funkcjonują dwa rodzaje agencji pośrednictwa pracy. W jaki sposób działają?

Biura pośrednictwa pracy i ich rodzaje

Istnieją dwa rodzaje agencji, innymi słowy biur pośrednictwa pracy. Najpopularniejsi na rynku są oczywiście prywatni pośrednicy, którzy zakładając własną działalność, muszą postarać się o wpis na listę KRAZ. Wzmianka w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia stanowi potwierdzenie legalności prowadzonego biznesu.

Co ciekawe, niektóre firmy tego typu skupiają się zarówno na krajowych, jak i zagranicznych ofertach pracy. – Nasze biuro działa na rynku polskim od trzynastu lat, dokładnie od 2007 roku. Jesteśmy certyfikowaną agencją pracy, która świadczy usługi pośrednictwa pracy, pracy tymczasowej oraz doradztwa personalnego. Co bardzo istotne – nie ograniczamy się wyłącznie do ofert związanym z rodzimym rynkiem pracy. Od początku działalności stawiamy też na rekrutację międzynarodową. Wspieramy zarówno lokalnych, jak i zagranicznych przedsiębiorców. Z nami znajdziesz pracę marzeń! – przekonuje przedstawiciel prężnie działającej agencji Derksen Polska.

Z kolei państwowe biura pośrednictwa pracy są zależne od władz publicznych. Jeśli chcesz szukać zatrudnienia ich pomocą, musisz mieć świadomość tego, że najczęściej bazują na ogłoszeniach z konkretnego regionu. Jako że stanowią część wojewódzkich albo powiatowych urzędów pracy, ich oferty dotyczą lokalnych firm i przedsiębiorstw. Szukasz pracy za granicą? W takim razie wsparcie państwowego biura pośrednictwa pracy w żaden sposób Ci nie pomoże.

Biura pośrednictwa pracy – korzyści wynikające ze współpracy z nimi

Dzięki współpracy z konkretną agencją, kandydat zyskuje dostęp do wielu, zróżnicowanych ofert pracy. Nie masz żadnego doświadczenia, a Twoje CV świeci pustkami? Nic nie szkodzi. Do biura pośrednictwa pracy mogą zgłaszać się osoby zaraz po szkole. Tak samo, jak specjaliści i fachowcy w swojej branży. To zadanie agencji, by dopasować oferty do możliwości danej osoby.

Zgłaszając się do biura pośrednictwa pracy, zyskujesz cenny czas. Nie przeglądasz nietrafionych ogłoszeń i nie rozsyłasz wiadomości do firm, które nie szukają pracowników. Współpraca z biurem pośrednictwa pracy daje Ci też wiele możliwości w zakresie wyjazdu za granicę. Pomaga znaleźć ciekawe zatrudnienie i załatwia wszystkie, niezbędne kwestie formalne.

 

Podziel się