Materiał Partnera Czy warto zatrudniać pracowników proponowanych przez agencję pracy tymczasowej?

Czy warto zatrudniać pracowników proponowanych przez agencję pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej przeprowadza rekrutację i jest odpowiedzialna za dobieranie poszczególnych osób na wybrane stanowiska. Takie rozwiązanie jest korzystne dla większości przedsiębiorców, którzy poszukują efektywnych pracowników do swojej firmy. Korzyści płynących z nawiązania współpracy z taką agencją jest jednak znacznie więcej. Dlaczego zatem jeszcze warto decydować się na korzystanie z jej usług?

Legalnie zatrudniony obcokrajowiec

Obecnie coraz więcej firm decyduje się na zatrudnianie osób spoza Polski. Pochodzący m.in. z Ukrainy pracownicy wyróżniają się sumiennością i rzetelnością, jednak nawiązanie z nimi współpracy wiąże się z kilkoma formalnościami. Przede wszystkim bardzo ważne jest, by obcokrajowiec przebywał na terenie Polski leganie. Właśnie z tego względu warto zdecydować się na zatrudnianie osób przynależnych do konkretnej agencji pracy tymczasowej. W takich miejscach dba się bowiem o kwestię legalności przebywania w Polsce – osoby rekrutowane posiadają kartę pobytu lub są w trakcie jej wyrabiania.

Pracodawca zatrudniający na danym stanowisku osobę z agencji pracy tymczasowej nie musi martwić się również o opłacanie wszelkich należnych podatków czy składek ZUS. Wszelkie kwestie formalne są regulowane właśnie przez agencję, która dba także o wypłacanie i rozliczanie wynagrodzeń. Należy jednak pamiętać, że kompleksowe usługi świadczą wyłącznie najlepsze agencje pracy tymczasowej, takie jak np. Aurora. Przeprowadzana przez nią rekrutacja jest rzetelna i szczegółowa, co pozwala na nawiązanie współpracy wyłącznie z osobami wykazującymi nie tylko umiejętności, ale też chęci do pracy.

Łatwe zatrudnianie pracowników

Przeprowadzenie procesu rekrutacji wiąże się z koniecznością poświęcenia na to sporej ilości czasu. Nierzadko umiejętności i kwalifikacje przyszłych pracowników muszą być sprawdzane przez specjalistów, co generuje dodatkowe koszty. Nie trzeba ich jednak ponosić w przypadku zatrudniania osób polecanych przez agencję pracy tymczasowej. Rekrutacja przeprowadzana jest bezpośrednio przez nią, co znacząco skraca poszukiwanie pracowników na dane stanowisko w firmie.

Agencja zajmuje się także rozliczaniem zwolnień lekarskich jeśli wystąpi taka potrzeba, a do świadczonych przez nich usług zalicza się wystawianie dokumentów PIT. Dzięki temu formalności związane z zatrudnianiem konkretnych osób ograniczane są niemalże do minimum. Jest to rozwiązanie bardzo komfortowe dla pracodawców, którzy bez większych problemów mogą w ten sposób znaleźć chętnych do wykonywania zadań na danym stanowisku za określone wynagrodzenie. Warto jednak pamiętać, by współpracę nawiązać wyłącznie z renomowaną agencją pracy tymczasowej.

Podziel się