Artykuł sponsorowany Zastosowanie radiotelefonu w gospodarstwie rolnym

Zastosowanie radiotelefonu w gospodarstwie rolnym

Choć kojarzone nieodłącznie z pracą firm ochroniarskich lub ekip budowlanych, są jednak często stosowane w gospodarstwach rolnych. Szybka i sprawna praca dzięki doskonałej komunikacji, jaką zapewniają radiotelefony, znacząco wpływa na sprawność przeprowadzenia działań gospodarskich. Kiedy więc konkretnie używa się krótkofalówek w tego typu okolicznościach i czym muszą się one cechować?

Efektywne żniwa

Bardzo częsta wymiana informacji w gospodarstwie rolnym wymaga odpowiednich urządzeń komunikacyjnych. Świetnym rozwiązaniem są poręczne radiotelefony o właściwym zasięgu, pozwalające na porozumiewanie się w trakcie wykonywania prac gospodarskich. Doskonale sprawdzą się np. w trakcie żniw, kiedy operator kombajnu musi pozostawać w ciągłym kontakcie z kierowcą ciągnika. Ich współpraca jest kluczowa w kontekście braku jakichkolwiek strat na zbiorach wynikających z niewłaściwego ustawienia tych maszyn rolniczych. Poruszają się one obok siebie, a ich operatorzy muszą być niezwykle precyzyjni. Tylko w ten sposób mogą uniknąć kolizji i zapewnić efektywną współpracę między kombajnem a ciągnikiem. Dales to firma, która posiada w swojej ofercie wiele modeli popularnych krótkofalówek, w tym takich, które najlepiej sprawdzą się właśnie w gospodarstwach rolnych. Warto wiedzieć, na które parametry powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w przypadku radiotelefonów używanych przy pracach gospodarskich.

Dobry zasięg i wytrzymałość

Krótkofalówki wykorzystywane w gospodarstwach rolnych narażone są na szczególny typ eksploatacji. Operatorzy poruszają się po nierównym terenie, co sprzyja upuszczaniu przedmiotów. W związku z tym muszą być one wyposażone w specjalną, mocniejszą obudowę. Warto rozważyć opcję urządzenia skonstruowanego z tworzywa ABS – producenci deklarują zazwyczaj, że może on upaść z wysokości nawet 2 metrów. Rolnictwo charakteryzuje się również dużą ilością rozmaitych pyłów oraz płynów. Krótkofalówka musi więc być szczelna. Dzięki temu nawet w przypadku zamoczenia urządzenie będzie w stanie nadal funkcjonować w pełni sprawnie i nie wpłynie to na jego właściwości. Warto pamiętać też o tym, że żniwa to najczęściej codzienna, mozolna praca, która trwa wiele godzin. W związku z tym radiotelefon musi być wyposażony w pojemny akumulator, pozwalający na długotrwałe i nieustanne działanie. Niezbędne jest też określenie zasięgu, na jakim chcemy się porozumiewać z innymi osobami. Gospodarstwa rolne potrafią być wielohektarowymi powierzchniami, niekiedy dochodzi więc do sytuacji, w których ten parametr krótkofalówki odgrywa kluczową rolę. Ostateczny wybór zawsze warto skonsultować z profesjonalnym sprzedawcą radiotelefonów. Jego doświadczenie oraz wiedza pozwolą na dopasowanie idealnego urządzenia do naszych potrzeb.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas