Materiał Partnera Zalany laptop - czy da się jeszcze coś zrobić?

Zalany laptop - czy da się jeszcze coś zrobić?

Wielu z nas trzyma w pobliżu laptopa kawę, herbatę, energetyka lub inne napoje. Niestety, wystarczy chwila nieuwagi, aby nieopatrznie rozlać płyn na komputer. Czy można go uratować po takim zdarzeniu? Jak najbardziej, jest szansa, i to duża, aby laptop prawidłowo działał, jednak kluczowa jest szybka reakcja i czyszczenie sprzętu w serwisie komputerowym, który precyzyjnie usunie ciecz.

Zalany laptop - szybka reakcja jest najważniejsza!

Stało się, niechcący rozlał się napój na laptop - co robić? W pierwszej kolejności wykonaj poniższe trzy kroki:

  • Odłącz zasilacz.
  • Odłącz baterię (jeśli jest wbudowana do laptopa, rozkręć go i wyjmij baterię).
  • W przypadku zalania klawiatury, otwórz laptopa i połóż go do góry nogami.

Nie uruchamiaj laptopa, jeśli nie masz pewności, że płyn nie spowodował żadnych szkód. Niestety, te szkody mogą być widoczne dopiero po pewnym czasie, na przykład laptop po kilku miesiącach nagle przestanie pracować, dlatego warto od razu zanieść komputer do serwisu komputerowego.

Zalany laptop a serwis gwarancyjny

Wielu internautów zastanawia się, czy szkody po zalaniu laptopa można naprawić w ramach gwarancji. Niestety, zła wiadomość jest taka, że mało który serwis producenta uwzględnia tego typu reklamację. Zdecydowana większość użytkowników będzie musiała pokryć koszty czyszczenia komputera. Dlatego jeśli przydarzy ci się zalanie laptopa (czego nie życzymy) i będzie on jeszcze na gwarancji, nie obawiaj się rozkręcenia go i wyjęcia baterii. Być może w ten sposób zapobiegniesz większym i bardziej kosztownym szkodom.

Jeśli laptop był zalany jakiś czas temu

Do serwisów komputerowych czasem trafiają osoby, których laptop był zalany kilka tygodni lub miesięcy temu, tuż po tym incydencie pracował bez zarzutu i nagle przestał działać. Nie jest to przypadek. Ciecz we wnętrzu laptopa, nawet w niewielkiej ilości, może przedostać się do wrażliwej elektroniki i w rezultacie ją uszkodzić.

Serwis komputerowy - niezastąpiona pomoc po zalaniu laptopa

Naprawa laptopa po zalaniu nie obejdzie się bez pomocy fachowców z serwisu komputerowego, np. Mateusz Zacharski Klik-Serwis. Specjaliści zajmują się na co dzień różnymi, bardziej i mniej powszechnymi problemami komputerowymi. W ofercie firmy znajdziemy między innymi: usuwanie wirusów, trojanów, malewaerów, dialerów, naprawy płyt głównych i drukarek, instalowanie i konfigurowanie systemu operacyjnego, odzyskiwanie danych z dysków twardych typu SATA, ATA i SSD, formatowanie dysku i podział na partycje, optymalizacja działania komputera.

Opracowanie:

Mateusz Zacharski Klik-Serwis

Brzeźnica , Krakowska 127

  • tel. 575 000 698

Podziel się