Artykuł sponsorowany Z jakiej obsługi informatycznej korzystają firmy?

Z jakiej obsługi informatycznej korzystają firmy?

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo zarządzania danymi IT jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Postęp technologiczny i wszechobecna cyfryzacja sprawiły, że każde, nawet małe przedsiębiorstwo, korzysta z różnych systemów informatycznych. Równie ważne co wykorzystanie, jest obsługa, tzw. outsourcing IT. Na czym polega i jak dostosować go do potrzeb firmy? O tym w poniższym artykule. 

Co wchodzi w skład obsługi informatycznej?

Pojęcie usług informatycznych jest dosyć trudne do zdefiniowania, ze względu na szeroki zakres znaczeniowy. Najogólniej terminem tym określić można szereg działań związanych z serwisowaniem sprzętu komputerowego i elementów wyposażających, wdrażaniem i utrzymywaniem oprogramowania i innych technologii, przetwarzania danych czy zarządzania bezpiecznym dostępem do informacji. Małe przedsiębiorstwa zazwyczaj decydują się na skorzystanie z usług firmy zewnętrznej, czyli tzw. outsourcing IT. Zakres tych działań jest różny i zależy od potrzeb i preferencji klienta. Wśród przykładów usług informatycznych wyróżnić można:

  • zarządzenie i administrowanie siecią korporacyjną oraz serwerami, 
  • instalację i personalizację oprogramowania, 
  • archiwizowanie plików, migrację danych, 
  • konsultacje techniczne, doradztwo serwisowe, 
  • prognozy, audyty, monitoring i analizy IT, 
  • obsługa informatyczna procesów biznesowych,
  • projektowanie i wdrażanie nowych rozwiązań informatycznych w firmie. 

Zakres świadczonych usług jest naprawdę szeroki, jednak z jakiego typu usług najczęściej korzystają firmy? O odpowiedź poprosiliśmy eksperta z firmy Soft-PC, która od wielu lat dba o obsługę informatyczną małych i dużych przedsiębiorstw:

Firmy z reguły korzystają z bieżącej obsługi informatycznej w celu zmniejszenia kosztów utrzymania pracownika, jak również konserwacji sprzętu komputerowego oraz usługi backupu danych. W naszej ofercie znajdują się pakiety, określające zakres świadczonych usług, do każdego klienta staramy się jednak podchodzić indywidualnie i odpowiedzieć na jego potrzeby. 

Jakie są korzyści i zalety outsourcingu IT?

Nie ulega wątpliwości, że przemyślany wybór firmy świadczącej usługi obsługi informatycznej to szereg różnych korzyści. Outsourcing IT posiada wiele istotnych z punktu widzenia prowadzenia działalności zalet. Należą do nich m.in.: 

  • optymalizacja kosztów – niezwykle istotny czynnik, który pozwala firmie na oszczędności. Takie rozwiązanie jest dużo tańsze niż zatrudnienie samodzielnego informatyka oraz zorganizowanie mu miejsca pracy. 
  • elastyczność oferty – wiele firm oferuje pakiety swoich usług, część z nich proponuje także indywidualne warunki współpracy. Dzięki temu z łatwością można dopasować ten rodzaj usługi do swoich potrzeb, preferencji i możliwości. 
  • realna poprawa bezpieczeństwa firmy – ten punkt nie wymaga tłumaczenia. Outsourcing IT jest gwarancją dostępu do wielu usług informatycznych, stałego monitoringu danych, serwisowania i naprawy sprzętu. 
  • odpowiedzialność za błędy – w porównaniu do informatyka pracującego na etacie, firma świadcząca usługi informatyczne bierze zazwyczaj całą odpowiedzialność za ewentualne błędy i zobowiązuje się do ich naprawienia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas