Artykuł sponsorowany Z jakich elementów składa się strona internetowa?

Z jakich elementów składa się strona internetowa?

W obecnych czasach, kiedy to Internet jest dostępny praktycznie wszędzie, wiele firm decyduje się na posiadanie własnej strony internetowej. Można powiedzieć, iż jest to niejako wizytówka przedsiębiorstw w większości branż. Dobrze przygotowana strona firmy powinna składać się z kilku istotnych elementów. Jakich? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Nagłówek, właściwy content i dane firmowe

Jedną z najistotniejszych kwestii, jeśli mowa o zawartości strony internetowej firmy, jest poprawnie stworzony nagłówek. Poprzez to sformułowanie rozumiemy taki nagłówek, w którym ujęta jest nie tylko nazwa firmy, ale także jej branża. Dzięki temu zarówno użytkownicy, jak i robot Google będą wiedzieli, gdzie się znajdują po wejściu na stronę. Kolejna ważna kwestia dotyczy z kolei odpowiedniego contentu, który powinien zawierać opis firmy, właściwie napisaną podstronę „O nas”, a także podstrony „ofertowe”, „produktowe”, FAQ, opis realizacji, aktualności z życia firmy, blog oraz własne recenzje produktów.

Według badań aż 84 % użytkowników oczekuje od marki tego, iż stworzy ona tego rodzaju content. Strony internetowe, których tworzeniem zajmuje się między innymi firma CA.NET.PL z Łodzi, muszą zawierać również dane firmowe w tym nazwę przedsiębiorstwa, jego adres oraz pełne dane rejestrowe, a także REGON, NIP i KRS. Dzięki tym danym wzrasta bowiem wiarygodność firmy wśród grupy odbiorczej.

Co jeszcze powinno znaleźć się na stronie internetowej?

Strona internetowa nie obejdzie się także bez formularza kontaktowego. Ma on za zadanie ułatwić pozyskanie danych oraz wysłanie zapytania przez osobę zainteresowaną usługami bądź też produktami naszej firmy. Przydatne mogą okazać się tutaj również takie elementy jak strona błędu 404 pokazująca m.in. walory firmy lub własne social media do polubienia, a także polityka prywatności, pliki cookies czy CTA (call to action). Należy tutaj wspomnieć też o user generated contenet, social proof, referencjach bądź portfolio oraz odnośnikach do stron social media.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas