Artykuł sponsorowany Wszystko, co warto wiedzieć o laptopach poleasingowych

Wszystko, co warto wiedzieć o laptopach poleasingowych

Większość z nas szukając odpowiedniego laptopa do pracy, użytku domowego lub też dla swoich dzieci zwraca uwagę na propozycję wielkich sklepów RTV/AGD, która oferują sprzęty fabrycznie nowe. Niestety ceny nawet średniej klasy notebooków rozpoczynają się od  około 2500 złotych. Za lepszy sprzęt trzeba zaś zapłacić nawet 4000 złotych. Nie każdego stać na taki wydatek, zwłaszcza jeśli urządzenie ma służyć firmie czy instytucji publicznej. Czy są inne tańsze rozwiązania? Odpowiedź brzmi: tak! Warto zastanowić się nad zakupem laptopów poleasingowych.

Czym są laptopy poleasingowe?

Laptopy poleasingowe to sprzęty używane, ale niemalże fabrycznie nowe. Ich poprzedni właściciele – najczęściej bogate i duże firmy – wykorzystywały je bowiem na umowach leasingowych przez około 12-24 miesiące. Często urządzenia stanowiły dodatkowe wyposażenie biurowe dla pracowników wysyłanych w delegacje, dlatego poziom ich wyeksploatowania jest naprawdę niewielki. W porównaniu ze standardowymi sprzętami używanymi laptopy poleasingowe przechodziły również w czasie swojego pierwszego użytkowania częste przeglądy i aktualizacje oprogramowania. Tak bowiem konstruowane są umowy leasingu sprzętu komputerowego.

Pracownie informatyczne, które zaś odkupują laptopy po ich zakończonym leasingu, dokładnie przygotowują sprzęt do kolejnej sprzedaży. Urządzenia są czyszczone, wymieniane są w nich uszkodzone elementy, a cały system jest restartowany i na nowo aktualizowany z wykorzystaniem najlepszych sterowników. Niekiedy laptopy przechodzą również remont – dodawanie pamięci RAM, wymiana matrycy TN na tę IPS. Wszystko po to, by kolejny użytkownik uzyskał sprzęt wysokiej jakości i to za niewielką cenę!

Tanie laptopy poleasingowe i ich więcej zalet

Największą zaletą laptopów poleasingowych jest oczywiście ich niska cena. Za sprzęt niemalże fabrycznej jakości i przystosowany np. do zadań biznesowych wystarczy zapłacić około 900 złotych. Przykładem notebooka biznesowego w tej cenie jest np. popularny model Lenovo T420 Core i5 2520M 2.5 GHz / 4 GB / 500 GB / DVD / 14,1"" / Windows 7 prof. Takie urządzenia idealnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w firmie.

Nie tylko niska cena powinna jednak przyciągać uwagę kupujących. Podkreślić warto wysoki stan techniczny sprzedawanych laptopów poleasingowych, niski poziom ich zużycia czy wysoką estetykę (bez zarysowań i wyraźnych śladów użytkowania). Takie firmy jak EXPRESSCOMPUTER oferują zatem wysokiej klasy laptopy poleasingowe, wyposażając w nie całe przedsiębiorstwa czy instytucje publiczne. Takie podmioty powinny zainteresować się też poleasingowymi jednostkami PC, drukarkami, monitorami. Zawsze oferowane są one od marek, które słyną z solidności: LENOVO, DEL, HP, FUJITSU, PANASONIC, TOSHIBA.

Kiedy warto postawić na laptop poleasingowy?

Laptopy poleasingowe do 1000 złotych idealne są dla firm, które mogą wyposażyć swoich pracowników w sprzęt do pracy zdalnej. Pandemia COVID-19 pokazała, jak ważne jest to, by być przygotowanym na możliwość wykonywania części obowiązków online. Tanie notebooki są też idealne do zabierania ich w delegację. Z chęcią kupują je również instytucje publiczne np. szkoły, które mogą w ten sposób wyposażyć swoją informatyczną salę lekcyjną. Ośrodki edukacyjne mogą przy zakupach skorzystać również z niebywale korzystnego rozliczenia – mowa o VAT 0% dla szkół, uczelni wyższych i fundacji.

Co zaś z zakupem laptopów poleasingowych do użytku domowego? W takim przypadku – również przy chęci sprezentowania sprzętu dzieciom – warto wybrać sprzęt za około 1500 złotych. Idealnie sprawdzi się on do serfowania po Internecie, do grania w niektóre wysokiej klasy gry, a także do nauki. Laptop poleasingowy to też świetne rozwiązanie dla studentów. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas