Materiał Partnera Oprogramowanie medyczne – jak je dopasować do potrzeb placówki?

Oprogramowanie medyczne – jak je dopasować do potrzeb placówki?

Współczesne placówki medyczne nie mogą obyć się bez profesjonalnego oprogramowania pozwalającego na kompleksową obsługę wszystkich procedur medycznych i nie tylko. Taki system ułatwia też zarządzanie bazą pacjentów oraz personelem. Rynek oferuje wiele informatycznych narzędzi zaprojektowanych z myślą o potrzebach przychodni i szpitali. Czym warto kierować się przy zakupie oprogramowania do placówki medycznej?

Papierowa kartoteka to już przeszłość

Tworzenie papierowej dokumentacji zajmuje sporo czasu i wymaga dużego zaangażowania ze strony personelu. Ponadto przechowywanie setek akt jest dość kłopotliwe. Choć nie da się całkowicie zrezygnować z prowadzenia dokumentacji w tradycyjnej formie, to można w dużym stopniu tę czynność scyfryzować. Skoordynowanie usług medycznych z elementami infrastruktury IT przynosi same korzyści:

  • usprawnia pracę placówki medycznej na wszystkich etapach – od rejestracji, przez prowadzenie konsultacji lekarskich, aż po wystawianie recept,

  • ułatwia tworzenie raportów medycznych, sprawozdań, statystyk

  • pomaga w rozliczaniu kontraktów NFZ,

  • umożliwia pacjentom internetową rejestrację,

  • umożliwia zdalną obsługę pacjentów,

  • gwarantuje pełne bezpieczeństwo poufnym danym.

Wszystko to zwiększa komfort pracy lekarzy, pielęgniarek i pracowników administracyjnych oraz poprawia wizerunek danej placówki medycznej w oczach pacjenta. Statystyki pokazują, że dzięki wdrożeniu oprogramowania medycznego, punktualność wizyt wzrasta nawet do 80%.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania medycznego?

Wybór oprogramowania medycznego nie należy do najłatwiejszych. Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników, takich jak np. wielkość placówki medycznej, możliwości finansowej jej właściciela czy ilość funkcji, jaką będzie miał konkretny system. Ta powinna być ściśle dopasowana do potrzeb przychodni/szpitala. W tej kwestii nie można iść na żadne kompromisy. Profesjonalną pomoc w zakupie oprogramowania medycznego oferują firmy, które zajmują się kompleksową obsługą placówek medycznych. Jedną z nich jest Fiducia. Według pracujących tam specjalistów dobry system musi być nie tylko funkcjonalny, ale też łatwy i wygodny w obsłudze i dokładnie sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa. Przyjazny interfejs aplikacji z pewnością przypadnie do gustu pracownikom, a intuicyjny sposób jej działania sprawi, że nawet największy laik technologiczny, nie będzie miał trudności z jej obsługą. To ważne, ponieważ wśród pracowników ochrony zdrowia dominują osoby dojrzałe, dla których nowoczesne technologie bywają kłopotliwe w obyciu.

Opracowanie:

Fiducia Obsługa placówek medycznych Anna Młodawska

Kielce , os. Na Stoku 74 lok. 17

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas