Materiał Partnera Jakie są najczęstsze przyczyny usterek komputerów?

Jakie są najczęstsze przyczyny usterek komputerów?

Każdy posiadacz laptopa lub komputera miał problem z działaniem swojego urządzenia. Usterka mogła dotyczyć systemu (software’u) lub sprzętu (hardware’u). W takich sytuacjach zwykłemu użytkownikowi często brakuje umiejętności, by samodzielnie poradzić sobie z problemem. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnych serwisów komputerowych, które mają doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje w naprawie urządzeń.

Kiedy warto zadzwonić po pogotowie komputerowe?

Usterki komputera mogą dotyczyć zarówno oprogramowania, jak i sprzętu. Zarówno jeden, jak i drugi problem może być bardziej lub mniej poważny. Oczywiście można spróbować poradzić sobie z niedziałającym komputerem na własną rękę, lecz istnieje ryzyko pogorszenia sprawy. Warto w takiej sytuacji skorzystać z usług profesjonalistów takich jak Pogotowie Kraków24, którzy przyjadą do naszego mieszkania i na miejscu naprawią komputer. To idealne rozwiązanie, jeśli nie chcemy wychodzić z domu lub nie mamy możliwości bezpiecznego przetransportowania urządzenia do serwisu.

Do naszego miejsca zamieszkania przyjedzie doświadczony informatyk, który ma odpowiednie umiejętności oraz narzędzia do naprawy komputera. Warto zaznaczyć, że samodzielne próby naprawy urządzenia często kończą się niepowodzeniem, a nierzadko mogą też pogorszyć sytuację, zwłaszcza jeśli problem dotyczy sprzętu. Przy wymianie matrycy lub obudowy laptopa wiele rzeczy może pójść nie tak, ponieważ jeden śrubokręt to rozebrania urządzenia nie wystarczy.

Co zrobić w sytuacji, kiedy problem dotyczy oprogramowania?

Wbrew pozorom jednym z najczęstszych zleceń serwisów komputerowych, jest instalacja lub reinstalacja systemu. Mogłoby się wydawać, że to prosta procedura, lecz wielu osobom brak umiejętności lub po prostu technologia nie jest ich mocną stroną. W takich sytuacjach warto zadzwonić po pogotowie komputerowe, które w błyskawicznym tempie zainstaluje odpowiednie oprogramowanie, a także najnowsze sterowniki i programy antywirusowe. Dzięki temu prostemu zabiegowi komputer będzie działał sprawnie i szybko.

Jeżeli sprawa dotyczy wymiany hardware’u, informatycy także służą pomocną dłonią. Zalana klawiatura czy pęknięty ekran w laptopie to najczęstsze mechaniczne usterki. Fachowcy pomogą także w konserwacji komponentów, instalacją drukarek, czy skanerów, a także pomogą wymienić obudowę urządzenia.

Podziel się