Artykuł sponsorowany Jaki Internet sprawdzi się w szkole podstawowej?

Jaki Internet sprawdzi się w szkole podstawowej?

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez Internetu. Trzeba pamiętać, że służy on nie tylko rozrywce, ale jest też doskonałym narzędziem edukacyjnym. W kilka minut można znaleźć wiele cennych informacji i poszerzyć swoją wiedzę. Internet w szkole jest zatem obowiązkowy i to nie tylko na lekcjach informatyki! Dlaczego w każdej szkole powinna znaleźć się sieć internetowa i który typ wybrać?

Zalety Internetu w szkołach

Już na wstępie zostało wspomniane, że największą zaletą Internetu w szkole jest dostęp do wiedzy. W sieci można znaleźć materiały naukowe przystosowane do każdego stopnia edukacji – od szkoły podstawowej po uczelnie wyższe. Internet w szkole to przede wszystkim:

  • źródło informacji oraz pomocy naukowych,
  • techniczne medium w procesie kształcenia,
  • narzędzie umożliwiające komunikację online.

Internet motywuje do samodzielnego zdobywania dodatkowej wiedzy. Uczniowie w sieci bardzo często pomagają sobie nawzajem z wyjaśnianiem prac domowych i różnych trudnych zagadnień, których dzieci nie zrozumiały podczas lekcji.

Przewodowy czy bezprzewodowy?

Internet przewodowy to podstawowy typ, który znajduje się w większości szkół. Gwarantuje on najbardziej stabilne łącze, ale jednocześnie ma kilka ograniczeń – zwłaszcza dotyczących miejsca. Połączenie z Internetem można uzyskać tylko w tych pomieszczeniach, do których zostało pociągnięte odpowiednie okablowanie – zwykle w pracowni informatycznej lub bibliotece. Sieć bezprzewodowa to wygodne rozwiązanie, które umożliwia dostęp do Internetu na terenie całej szkoły m.in. w klasach. Z roku na rok coraz popularniejsze staje się korzystanie z komputerów oraz tablic interaktywnych na wszystkich przedmiotach, nie tylko na lekcjach informatyki. Sieć WLAN pozwoli na połączenie się z Internetem przy pomocy kilku kliknięć, bez konieczności ciągnięcia kabli do każdej klasy.

Kontrola przede wszystkim!

Internet może być pochłaniaczem czasu oraz otwartymi drzwiami do cyberprzemocy. Kontrolowanie treści, do których mają dostęp uczniowie, jest bardzo ważne. Szczególnie w przypadku szkół podstawowych. Dzieci nie zawsze wiedzą, jak wiele zagrożeń czyha na nie w sieci. Warto nawiązać współpracę z profesjonalną firmą, która nie tylko zajmie się stworzeniem sieci (przewodowej oraz bezprzewodowej), ale też zapewni wsparcie informatyczne np. IT-B Support. Doświadczony informatyk zastosuje zabezpieczenia, które umożliwią filtrowanie treści i ograniczanie dostępu do tych, które mogą stanowić zagrożenie dla dzieci np. strony propagujące przemoc lub pornografię.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas