Materiał Partnera Co zrobić z zalanym laptopem?

Co zrobić z zalanym laptopem?

Niejednokrotnie zdarza się, że podczas oglądania filmów, pracy, czy surfowania po internecie, zdarzy się nieszczęśliwy wypadek. Zamkniecie laptopa, podczas gdy na klawiaturze znajdowała się nakrętka od napoju, lub zalanie klawiatury Colą. W takim wypadku możemy i powinniśmy uszkodzony element przeczyścić i w miarę możliwości naprawić. Jeśli naprawa nie wchodzi w grę, należy zgłosić się do specjalisty.

Co zrobić w przypadku zalania laptopa?

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że nie powinno się spożywać napojów w pobliżu sprzętów elektrycznych. Osoby nieprzestrzegające tej zasady, są potem zmuszone czytać artykuły takie jak ten. Jak jednak doszło już do nieszczęśliwego wypadku, trzeba niezwłocznie odłączyć sprzęt od źródła zasilania (warto zrobić to teraz, a resztę artykułu przeczytać na telefonie). Po wyłączeniu komputera należy przystąpić do próby jego osuszenia. W tym celu należy obrócić laptop tak, aby jego klawiatura była ustawiona dołem do podłogi. Nie powinno być z tym problemu, jeśli  kąt otwarcia wynosi do 180 stopni. Zazwyczaj jednak tak nie jest, wtedy warto położyć laptop klawiaturą na krawędzi stołu (warto pod nią podłożyć ręczniki papierowe, które wchłoną nadmiar płynów, chroniąc przy tym laptop przed zarysowaniem), pozwalając ekranowi swobodnie zwisać. Tak ułożony sprzęt należy zostawić na dobę lub dwie. Niestety, w skład wszelkiego rodzaju napojów wchodzą różnego rodzaju kwasy, które mogą powodować korozję metalowych elementów oraz mikroelementów komputera. Dlatego po odczekaniu odpowiedniej ilości czasu, najlepiej wysłać zalany sprzęt do serwisu. Włączenie go, od razu po wysuszeniu może skutkować nieodwracalnymi skutkami.

Jak wybrać dobry serwis komputerowy?

Szukając odpowiedniego serwisu komputerowego, bez wątpienia warto skorzystać z internetu. Znaleźć tam można wiele firm z tej branży, a opinie użytkowników powinny być pomocne, przy wyborze odpowiedniej. Dobrze szukając, można znaleźć firmy, które nie wymagają od klienta nawet wizyty w serwisie. Tego typu firmą jest Skantech. Oferuje ona usługę serwisu, z obsługą zdalną. Decydując się na ten typ usługi, wystarczy spakować laptop i czekać na kuriera. Ten o ustalonym wcześniej terminie, odbierze i dostarczy pakunek do serwisu. Tam zostanie on poddany diagnozie, która pozwoli określić zakres szkód, czas naprawy oraz jej koszt. Korzystając z usług tej firmy, można mieć pewność, że jeśli jest taka możliwość, sprzęt wróci w stu procentach sprawny. Kadra odpowiedzialna za naprawy posiada odpowiednie wykształcenie i wieloletnie doświadczenie. Ciągłe nowości na rynku i rozwój całego sektora wymaga ciągłego doszkalania się pracowników.

Podziel się