Materiał Partnera Co należy brać pod uwagę przy wyborze laptopa?

Co należy brać pod uwagę przy wyborze laptopa?

Laptop, czyli przenośny komputer należy do takich urządzeń, bez których obecnie nie możemy się obyć zarówno w pracy jak i w domu. Kiedy decydujemy się na zakup laptopa, musimy przede wszystkim brać pod uwagę jego przeznaczenie jak również i dopasować do niego odpowiednie podzespoły. Jako, że jest to dość szeroko pojęty temat, to postaramy się przybliżyć nieco to, o czym powinniśmy pamiętać wybierając laptopa.

Bateria, czyli serce urządzenia

Tak naprawdę niezależnie od tego czy laptop będziemy traktować jako narzędzie do codziennej pracy czy też na przykład do oglądania filmów, grania w gry czy innej formy rozrywki, to jedną z najważniejszych spraw z nim związanych jest oczywiście bateria , d której zależeć będzie czas pracy tego urządzenia. Bateria w laptopie powinna być przede wszystkim bardzo wydajna, aby nasze urządzenie mogło pracować przez jak najdłuższy czas bez konieczności podłączania ładowarki. Inną ważną sprawą dotyczącą baterii w laptopie jest jej żywotność, ponieważ wraz z upływem czasu będzie się ona stawała coraz mniej wydajna, a co za tym idzie nasze urządzenie będzie mogło krócej pracować.

Niezbędne podzespoły laptopa

Laptop podobnie jak komputer stacjonarny składa się z wielu podzespołów, które obowiązkowo muszą się znaleźć w tym urządzeniu. Należą do nich między innymi:

  • Procesor - Procesor to komponent, który w laptopie odpowiada głównie za wydajność i bezproblemową pracę nawet kilku czy też kilku nastu uruchomionych programów na raz. Spośród najpowszechniej stosowanych procesorów w laptopach możemy wybierać wielordzeniowe procesory takie jak między innymi Intel Core i3, Intel Core i5 lub Intel Core i7.
  • Pamięć RAM - Pamięć RAM podobnie jak i procesor to jeden z najważniejszych podzespołów w każdym laptopie. W zależności od przeznaczenia laptopa najrozsądniejszym wyborem odnośnie rozmiaru pamięci RAM będzie jej ilość wahająca się od 4 do 16 GB.
  • Karta graficzna - Ten podzespół komputera kojarzy nam się przede wszystkim z możliwością grania w gry komputerowe. Mamy tutaj do wyboru karty graficzne, które są zintegrowane, co w zupełności wystarczy nam do prac biurowych oraz dedykowane, które przydadzą się nam w kontekście laptopów przeznaczonych do gier.
  • Dysk twardy - W przypadku dysku twardego liczy się przede wszystkim pojemność oraz jego szybkość. W kontekście dysków twardych najlepszym wyborem w obecnej chwili cieszą się bardzo szybkie i wydajne dyski twarde SSD, jeżeli jednak zależy nam bardziej na tym, aby dysk posiadał jak największą pojemność, to warto wziąć pod uwagę standardowe dyski HDD o pojemności około 1Tb.

Dobierz odpowiednią matrycę

Kupując laptopa, musimy również zwrócić uwagę na taki element jak matryca, która odpowiada przecież za wyświetlanie wszystkiego, co pojawia się nam na ekranie komputera. Głównym czynnikiem dotyczącym wyboru matrycy jest jej rozmiar. Matryce występują zazwyczaj w rozmiarach od 14 do nieco ponad 17 cali i powinny być dobrane do naszych indywidualnych potrzeb. Mamy tutaj takie możliwości wyboru jak matryce błyszczące, matowe czy antyrefleksyjne.

Gdzie warto kupić laptopa?

Szeroki wybór nie tylko laptopów ale również i komputerów stacjonarnych wraz z dodatkowymi akcesoriami znaleźć możemy w ofercie sklepu Laptophouse.pl.

Opracowanie:

Laptophouse.pl Sebastian Bartoń

Rzeszów , Króla Augusta 38

Podziel się