Materiał Partnera Zalety wesela w restauracji

Zalety wesela w restauracji

Coraz więcej par decyduje się na organizację zabawy ślubnej w restauracji, zamiast w domu weselnym. Zdecydowanie warto rozważyć tę opcję – czytaj dalej, a poznasz największe zalety wesel w restauracji!

Czy restauracja stanowi lepszą opcję niż dom weselny?

Choć domy weselne stanowią pierwszy wybór większości par – znaczna część z nich przepłaca na organizacji imprezy. Przede wszystkim, wesela organizowane w dedykowanych placówkach, sprawdzają się najlepiej w przypadku hucznych i dużych uroczystości na kilkaset gości.

Jak mówi nam właściciel Restauracji Stefanek, w  każdym innym przypadku znacznie lepiej postawić na restaurację – tańszą, bardziej kameralną i wcale nie mniej romantyczną. Czas na przedstawienie zalet takiego rozwiązania - poznasz je w następnym punkcie!

Wesele w restauracji – największe zalety

Dlaczego warto zorganizować wesele w restauracji? Oto największe zalety rozwiązania:

  • niska cena
  • dużo miejsca
  • kompleksowa obsługa
  • dojazd bez problemów
  • możliwość noclegu na miejscu.

Niska cena – za imprezę w restauracji zapłacimy znacznie mniej, niż za wynajęcie domu weselnego.

Duża przestrzeń – większość restauracji dysponuje kilkoma salami, które można wydzielić w dowolny sposób. Jedna z nich, może służyć jedzeniu, druga – tańcowi, a trzecia – może stanowić kącik dla dzieci gości, które – jak wiadomo – wolą spędzać czas w towarzystwie rówieśników, niż słuchać niezrozumiałych rozmów dorosłych.

Profesjonalna obsługa – jeśli cenisz sobie dobre jedzenie i uważasz, że na twoim weselu nie może zabraknąć wykwintnej kuchni, nie ma lepszego wyboru niż restauracja. Domy weselne, współpracują często z cateringiem lub zajmują się tyloma aspektami organizacyjnymi na raz, że ciężko im dopracować każdy element – w restauracjach, można spodziewać się lepszej kuchni i bardziej profesjonalnej obsługi ze strony kelnerów i kucharzy. Niektóre restauracje, za odpowiednią opłatą dostosują też menu bezpośrednio dla ciebie – nie musisz wybierać z listy popularnych dań weselnych!

Łatwy dojazd – restauracje znajdują się w miejscach, do których łatwo dotrzeć osobom niezmotoryzowanym. Jeśli więc znaczna część twoich gości porusza się komunikacją miejską, restauracja stanowi znacznie lepszy wybór, niż znacznie oddalone od miasta domy weselne.

Możliwość noclegu – część restauracji, połączona jest z motelem czy hotelem – szczególnie te oznaczone jako zajazdy. Jeśli więc dużo twoich gości dojeżdża z  różnych części kraju, możesz rozważyć wynajęcie całej placówki, a nie tylko sal restauracyjnych. To tańsza opcja niż wynajmowanie domu weselnego z pokojami umożliwiającymi nocleg.

Podsumowując - restauracja jest świetnym wyborem na lokal, w którym zorganizować można przyjęcie weselne!

Opracowanie:

Restauracja Stefanek

Połaniec , Witosa 1

  • tel. 792 799 439

Podziel się