Materiał Partnera W jaki sposób wybrać dobrą restaurację?

W jaki sposób wybrać dobrą restaurację?

Obecnie wybór restauracji jest tak duży, że warto zwrócić uwagę na istotne elementy, którymi odznaczają się lokale wysokiej jakości. Pewnego rodzaju selekcja pozwoli nam wybrać dobrą restaurację, do której bez obawy będziemy mogli zaprosić znajomych, swojego partnera lub partnerkę, a nawet całą rodzinę. Poniżej kilka rad dotyczących wyboru dobrej restauracji.

Sprawdź, kim jest szef kuchni

Przed decyzją o wyborze restauracji na wykwintny posiłek warto zwrócić uwagę na osobę szefa kuchni. Czasami jest to postać nietuzinkowa, która zaczęła gotować z pasji, potrafiła dobrać zaufanych ludzi i stworzyć ciekawe miejsce umożliwiające realizację swoich pomysłów nie nastawiając się w pierwszej kolejności na zysk. Restauracja pod kierownictwem dobrego szefa kuchni ma przychylne opinie w środowisku, które przenoszą się drogą pantoflową, dlatego nie potrzeba jej nawet dużej reklamy, aby frekwencja była cały czas na wysokim poziomie.

Zajrzyj do karty dań

Drugą istotną sprawą jest karta dań. Czasem lepiej jest odwiedzić lokal, w którym znajduje się menu nastawione na konkretną kuchnię niż na „dania z każdego zakątku na świecie” – w takim przypadku jest obawa, że większość z nich będzie po prostu odmrożonych. Dobra restauracja powinna korzystać ze świeżych półproduktów i przygotowywać potrawy na miejscu od podstaw, nawet jeśli mamy z tego powodu poczekać kilkadziesiąt minut. Karta dań powinna być skromna, ale oferować wysokiej jakości dania ze składników sezonowych.

Przyjrzyj się wyglądowi lokalu

W wyborze restauracji należy kierować się również jej ogólnym wyglądem, zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Warto zwrócić uwagę na czystość stołów, podłóg, okien oraz toalety, na odzież kucharzy, a także na ogólną atmosferę panującą wewnątrz lokalu – na zapach czy zachowanie kelnerów i kucharzy, gdy nie są zajęci pracą. Uśmiechnięty, profesjonalny zespół oznacza bowiem bardzo dobre wykonanie swojej pracy, co przekłada się na zadowolenie klientówpodkreśla właściciel firmy gastronomicznej Krys-Stan z Olsztyna.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas