Materiał Partnera Sorbety lodowe – smaczna alternatywa dla smakoszy

Sorbety lodowe – smaczna alternatywa dla smakoszy

Każdy z nas uwielbia słodkości w różnej formie, a latem poszukujemy szybkiego i smacznego orzeźwienia szczególnie w lodziarniach. Wtedy chętnie sięgamy po lody w różnych smakach, ale też ich smaczną alternatywę, czyli sorbety lodowe. Są one bardzo smaczne i co więcej niskokaloryczne. Dlatego po sorbety chętnie sięgają osoby na diecie lub szczególnie dbające o linię i dzieci.

Czym jest sorbet?

Sorbet to smaczna i zdrowa alternatywa dla tradycyjnych lodów. Jest to mrożony mus przygotowywany na bazie owoców, do którego dodaje się odrobinę wody, a następnie mrozi. Tak zmrożony sorbet lodowy jest sprzedawany w cukierniach, lodziarniach lub samodzielnych stanowiskach w sklepach lub na ulicach. Sorbet to przede wszystkim świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy dbają o linię i chcą uniknąć przybrania na wadze. Dzięki temu, że sorbet przygotowywany jest wyłącznie z owoców cechuje go mniejsza liczba kalorii niż tradycyjnych lodów, które przygotowywane są na bazie mleka i jajek.

Zalety spożywania sorbetów

Sorbety lodowe podobnie jak lody to świetny sposób na orzeźwienie w gorące dni, ale też możliwość zaspokojenia apetytu na coś słodkiego. Chociaż lody, podobnie jak zimne napoje dają uczucie orzeźwienia to musimy pamiętać, że są produktem wysokokalorycznym. Porcja ulubionych przed wszystkich lodów śmietankowych to nawet 300 kalorii i dlatego jeśli chcemy utrzymać piękną sylwetkę powinniśmy zachować umiar w ich spożywaniu. Inaczej jest w przypadku sorbetów lodowych. Powstają one na bazie owoców i wody co sprawia, że są one znacznie mniej kaloryczne i bardzo zdrowe. Dlatego chętnie sięgają po nie osoby, które chcą się orzeźwić, ale też dbają o swoją sylwetkę. Sorbety lodowe to też świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy dbają o zdrowie swoich pociech. Często dzieci nie chcą jeść tradycyjnych owoców jak pomarańcze czy truskawki. Jednak zmielone i w postaci sorbetu chętnie po nie sięgają. Jest to więc idealny sposób na to, aby dostarczyć do diety dzieciaków niezbędnych witamin i minerałów, a przy okazji sprawić im dużą frajdę. W lodziarniach dostępna jest szeroka gama smaków sorbetów, które są często w bardzo atrakcyjnych kolorach, a to sprawia, że dzieci tym chętniej po nie sięgną. W wersji dla dorosłych obok owoców do sorbetów dodawane jest wino lub szampan. To sprawia, że dorośli mogą cieszyć się naprawdę wspaniałymi smakami sorbetów.

Sorbety nie mają żadnych konserwantów czy barwników, dzięki czemu są one bezpieczne dla zdrowia. Nie ma niebezpieczeństwa wystąpienia uczulenia w postaci niechcianej wysypki czy swędzenia. Sorbety ponadto przyspieszają przemianę materii, więc świetne sprawdzą się jako element diety odchudzającej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas