Materiał Partnera Organizacja stypy dla sporej grupy osób z pomocą firmy cateringowej

Organizacja stypy dla sporej grupy osób z pomocą firmy cateringowej

Spotkania z okazji śmierci bliskiego nie należą do radosnych. Mimo to, rodzina i przyjaciele zbierający się na cmentarzu, aby pożegnać zmarłego, często czują potrzebę, żeby się pobyć razem i wspominać osobę, która odeszła. Temu właśnie służą stypy, które organizuje się bezpośrednio po uroczystości pogrzebowej. Takie spotkania często urządza się restauracjach, czasem w wynajętej sali lub w domu. Jak najlepiej zadbać o poczęstunek dla uczestników?

Jak zorganizować stypę?

Okoliczności organizacji stypy nie nastrajają optymistycznie. W obliczu śmierci niewiele osób ma chęć i siłę psychiczną, aby zajmować sią planowaniem spotkania dla sporej liczby gości. Dlatego warto skorzystać z pomocy zewnętrznej firmy, która zadba o wszelkie szczegóły i odciąży organizatorów w tej wyjątkowej sytuacji.

Żałobnicy często decydują się na zorganizowanie stypy w restauracji. Często są wybierane lokale znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza, ponieważ znacznie ułatwia to kwestie logistyczne, np. dojazd uczestników na miejsce spotkania. Dobrym pomysłem może być też wynajem sali lub nawet, jeśli dysponujesz wystarczającą ilością miejsca, zaproszenie gości do domu. W takiej sytuacji warto zlecić przygotowanie poczęstunku i obsługę imprezy profesjonalistom – radzi pracownik firmy cateringowej Iwona.

Pierwszym krokiem podczas organizowania stypy powinno być orientacyjne określenie, ilu gości weźmie w niej udział. Nie zawsze jest to łatwe, ponieważ pogrzeb nie jest uroczystością, na którą zaprasza się gości. Warto jednak oszacować, dla ilu osób przygotować miejsca siedzące i poczęstunek.

Następnie warto wybrać miejsce – zdecyduj, czy chcesz urządzić spotkanie w restauracji, wynajętej sali czy we własnym domu. Z tym wiąże się kolejna kwestia – zapewnienie gościom dań i napojów.

Stypa z obsługą firmy cateringowej

Jeśli spodziewasz się, że na stypie pojawi się spora liczba gości, optymalnym rozwiązaniem może być zaangażowanie do obsługi spotkania firmy cateringowej. Będzie to przede wszystkim wygodne dla Ciebie. Pracownicy takiego przedsiębiorstwa nie tylko zajmą się dostarczeniem potraw, ale także zadbają o oprawę uroczystości – podawanie dań na stół, reagowanie na potrzeby gości oraz, co bardzo istotne, posprzątanie po przyjęciu.

Decydując się na organizację stypy przy pomocy firmy cateringowej, nie musisz dodatkowo martwić się obsługą przyjęcia, a także dbaniem o opiekę nad gośćmi. Nad wszelkimi kwestiami organizacyjnymi będą czuwać profesjonalni pracownicy cateringu, a Ty możesz skupić się na wspominaniu bliskiej osoby w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas