Materiał Partnera Nowoczesna restauracja usługi cateringowe a posiłki na zamówienie

Nowoczesna restauracja usługi cateringowe a posiłki na zamówienie

Ciągły pośpiech, życie niemalże w biegu sprawia, że na wszystko mamy coraz mniej czasu. Ogrom zajęć dodatkowych, jakie mamy  na co dzień zaplanowanych w kalendarzach, sprawia, że czasu na przygotowanie posiłków jest coraz mniej. Zaczynamy częściej korzystać z usług gastronomicznych, nie tylko zamawiając sobie jedzenie na wynos.

Usługi cateringowe jako wsparcie biznesu

Pierwsze usługi cateringowe były dostępne w samolotach, jako przekąski, mini posiłki zapewniane pasażerom w trakcie lotu. Dziś, ta usługa dostępna jest w restauracjach jako jeden z ich głównych profilów działalności. Może przyjmować różne formy, spośród których najczęściej spotyka się zapewnienie posiłków podczas:

  • imprez okolicznościowych,
  • szkoleń,
  • przyjęć rodzinnych,
  • bankietów,
  • konferencji,
  • wydarzeń kulturalnych,
  • zapewnienia posiłków w szkołach,
  • •posiłków w miejscach pracy.

Decydując się na zorganizowanie cateringu dla pracowników, czy też organizacji przyjęcia weselnego z menu cateringowym trzeba przemyśleć, komu zlecić jego przygotowanie. Dobrze jest na pewno poznać umiejętności szefa kuchni danej restauracji. Warto wybrać  się na obiad niedzielnego z rodziną, czy przyjaciółmi do interesującego nas lokalu. Dobrze jest też oczywiście sprawdzić opinie o lokalu gastronomicznym. Warta uwagi firma cateringowa z pewnością dysponować będzie odpowiednimi referencjami, sprawdzonymi kontaktami, polecającymi jej usługi. Ważny jest też wysoki poziom kultury osobistej pracowników, sposób obsługi i podawania potraw.

Jedzenie na zamówienie alternatywą dla fast foodów

Wzrost świadomości na temat szkodliwości jedzenia typu fast food sprawia, że nie chcemy codziennie jeść frytek, czy hod-dogów, marzymy o domowych posiłkach. Posiłkach, które są przygotowane ze świeżych, zdrowych składników, ugotowane ze smakiem tak, jak to bywało za czasów, gdy byliśmy dziećmi. Tu właśnie z pomocą przychodzi usługa jedzenia na zamówienie. Możemy poprosić o dowóz wybranego posiłku nie tylko do firmy, ale również prosto do drzwi naszego domu. Usługi jedzenia na dowóz pozwalają nam pogodzić obowiązki służbowe z życiem prywatnym i dbaniem o zdrowie swoje i najbliższych nam osób.

Dzięki nim nie jesteśmy skazani na jedzenie przez cały dzień kanapek bądź też żywienie się tuczącymi, niezdrowymi daniami fast food. Codziennie możemy sobie zapewnić zdrowy, ciepły posiłek zgodny z naszymi preferencjami smakowymi. Bez względu na to, czy mamy smak na pierogi, polskiego schabowego czy sycącą pizzę, mamy pewność, że posiłek będzie zdrowy, przygotowany z należytą starannością, a przede wszystkim na czas.

Opracowanie:

PHU Mateusz Serdyński

Ełk , Wojska Polskiego 59

Podziel się