Materiał Partnera Jakie usługi świadczą firmy cateringowe?

Jakie usługi świadczą firmy cateringowe?

Szykujesz przyjęcie domowe, a nie jesteś mistrzem kuchni – skorzystaj z dobrodziejstw cateringu

Nie zawsze gotujemy jak mistrz kuchni. Zwykle korzystamy z gotowych dań. Co jednak zrobić, gdy zapowie swoją wizytę ogromna rodzina z zagranicy? Chcemy ich ugościć jak najlepiej, ale nie ma już miejsc w żadnej przyzwoitej restauracji. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie nam firma cateringowa, czyli dania z dowozem i często z obsługą. Taką oferta dysponują dobre restauracje. Jeśli więc nie możemy zarezerwować miejsca w żadnej z nich, można zamówić pyszny catering. Nie ogranicza się on tylko do potraw. Firmy cateringowe udostępniają także całe zaplecze: wynajmują kelnerów, dostarczają odpowiednią ilość stołów i krzeseł oraz organizują wszystko na przyjęcie gości. Dostawa kebaba do domu nie jest cateringiem. To pojęcie obejmuje bowiem przygotowanie i obsługę całego przyjęcia. Dzieje się to oczywiście w wyznaczonym przez klient miejscu.


Jakie usługi świadczą firmy cateringowe?

Firmy cateringowe ratują nas wtedy, kiedy w krótkim czasie musimy zorganizować przyjęcie, a kompletnie nie znamy się na kuchni lub po prostu brak nam czasu na gotowanie w domu. Takie firmy cateringowe jak Catering A-Z Agata Zięba przygotują dla nas pyszne dania i dodatkowo wspomogą obsługą kelnerską. Większość firm tego typu ma w ofercie usługi:

  • obsługa cateringowa z zastawą,

  • kucharka na wesele,

  • dania jarskie i dietetyczne,

  • obiady domowe z dowozem,

  • catering na imprezy firmowe,

  • obsługa kelnerska,

  • organizacja kameralnych uroczystości.

Jak zorganizować przyjecie z cateringiem? Z firmą cateringową uzgadniamy szczegóły dotyczące tego, jak ma wyglądać impreza. Ważny jest bowiem nie tylko smak potraw, ale również ich estetyczne podanie. Należy być świadomym, jak bardzo różni się catering w zależności od typu wydarzenia – kryteria zmieniają się w zależności od tego, czy organizujemy – urodziny, wesele, chrzciny,rodzinny obiad, szkolenie, konferencję albo bankiet. Dopasowanie menu do pozostałych elementów danego wydarzenia pozwala stworzyć spójny i jednolity pomysł. Taka impreza na długo zapadnie w pamięci gości. Możemy się więc nie martwić o zastawę, czy nawet zbyt małą ilość mebli. Firma cateringowa zadba o wszystko. Od początku do końca zorganizuje całą imprezę, a nam pozostanie zajmowanie się gośćmi i dbanie, aby się świetnie bawili i na długo zapamiętali nasze spotkanie. Trudna jest sytuacja, gdy jesteśmy właścicielami firmy i czekamy na wizytę ważnej delegacji z zagranicy. Nie wiemy, jakie potrawy przygotować na przyjecie gości. Profesjonalna firma cateringowa na pewno zaproponuje szwedzki stół z potrawami, wśród których każdy znajdzie jakiś przysmak. Firmy cateringowe to naprawdę świetny wynalazek

Podziel się