Materiał Partnera Jakie rodzaje pieczywa znajdziesz w piekarni?

Jakie rodzaje pieczywa znajdziesz w piekarni?

Chleb to podstawowy składnik naszej diety. Wiele osób sądzi, że częste spożywanie pieczywa wiążę się z nadprogramowymi kilogramami, jednak wcale nie musi tak być! Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj chleba wybieramy najchętniej. Pamiętajmy, że pieczywo jest ważnym i wartościowym składnikiem diety, pełnym cennych witamin i minerałów. Należy jednak wybierać chleb bez zbędnych ulepszaczy i barwników. Jakie rodzaje pieczywa znajdziemy w piekarni? Po czym poznamy chleb wysokiej jakości? Podpowiadamy.

Uwielbiamy pieczywo – pożywny chleb żytni, miękkie, pszenne bułki posypane makiem lub sezamem, chałki, bagietki, drożdżówki i słodkie bułeczki. Wypieki towarzyszą nam przy śniadaniu i podczas kolacji. Kanapki są także wygodne podczas podróży i idealnie sprawdzają się na lunch w pracy i drugie śniadanie w szkole. Kupując pieczywo, zawsze pamiętajmy, aby wybierać wypieki wysokiej jakości. Znajdziemy je w ofercie renomowanej piekarni z tradycjami – Dobry Chleb we Wrocławiu.

Pieczywo pszenne

To bez wątpienia najpopularniejszy rodzaj pieczywa, wyrabiany z mąki pszennej. Mogą to być takie gatunki pieczywa jak chleb, bułki, grahamki, czy bagietki francuskie. Jeśli do podstawowej masy dodane zostaną drożdże, cukier, mleko i tłuszcz, można uzyskać bułki maślane, słodką chałkę i uwielbiane przez wszystkich rogale.

Pieczywo żytnie

Chleb żytni składa się z mąki żytniej jasnej lub ciemniej. Do tej kategorii zaliczamy przede wszystkim chleb razowy, pełnoziarnisty, staropolski oraz pumpernikiel. Pieczywo żytnie jest bardzo wartościowe i warto po nie sięgać jak najczęściej. Zawiera magnez, wapń, mangan, żelazo, potas, sód, cynk, chrom, fosfor oraz ważne dla naszego zdrowia i samopoczucia witaminy z grupy B.  Chleb żytni to także doskonały wybór dla osób, które dbają o linie, gdyż zapewnia dłuższe uczucie sytości i poprawia trawienie. Co więcej – pieczywo żytnie zmniejsza również ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, gdyż zawarte w ziarnach żyta alkaloidy pobudzają włókna mięśni gładkich naczyń krwionośnych i zapobiegają miażdżycy.

Z pewnością najbardziej wartościowym rodzajem pieczywa jest pieczywo żytnie, nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie rezygnować z wypieków pszennych – wystarczy, że dopilnujemy, aby jak najczęściej sięgać po chleb razowy, pełnoziarnisty lub pumpernikiel. Pamiętajmy również, żeby pieczywo kupować w sprawdzonej i renomowanej piekarni, która dba o jakość oferowanych wypieków.

Opracowanie:

Piekarnia Dobry Chleb Piotr Przybył

Wrocław , Jedności Narodowej 88

Podziel się