Artykuł sponsorowany Jakie mięso spotykamy w kebabie?

Jakie mięso spotykamy w kebabie?

Kebab to jedno z najbardziej popularnych dań serwowanych przez bary szybkiej obsługi. Od momentu pojawienia się budek z fast foodem minęło już trochę czasu, a tureckie danie ciągle nam się nie znudziło. Warto jednak wiedzieć, że kebaby jakie znamy diametralnie różnią się od swej tradycyjnej postaci. Modyfikacji uległo wiele elementów, w tym także rodzaj mięsa, które stanowi podstawę tego orientalnego dania.

Kebab a wieprzowina

Zamawiając kebab, należy zwracać szczególną uwagę na jego poszczególne składniki. Najważniejsze jest oczywiście mięso, którego smak różni się w zależności od wybranego lokalu. Jeśli nie mamy stuprocentowej pewności co do jego jakości,  lepiej omijać taką miejscówkę z daleka. Takich wątpliwości nie zaznamy na pewno, odwiedzając w Bydgoszczy Panda Kebab . Zawsze smaczne i świeże mięso wyczerpie oczekiwania nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Czytając menu w restauracji typu fast food, niejedno z nas zauważyło, że kababu zwykle nie przyrządza się z mięsa wieprzowego. Stanowi to swego rodzaju ukłon dla tradycji muzułmańskich, które zabraniają jego spożywania. Mięso musi być bowiem halal, czyli czyste z punktu widzenia prawa szariatu. Aby spełniało one wymogi Koranu, wyznawca zabija zwierzęta w rytualnym uboju bez żadnego znieczulenia bądź ogłuszenia. Jeśli więc lokal gastronomiczny chce jak najbliżej zbliżyć się do klasycznej arabskiej kuchni, powinien on zrezygnować z potraw zakazanych przez Islam.

Baranina i nie tylko

Na świecie istnieje ponad 20 rodzajów kebabów. Chęć spróbowania ich wszystkich może być doskonałym pretekstem do zagranicznych podróży. Mimo że różnią się między sobą składnikami czy dodatkami, wszystkie odmiany łączy dobrze doprawione mięso i duża porcja warzyw.

Kebab w tradycji tureckiej przygotowywany jest głównie z baraniny, którą skrawa się w cienkie plastry z obrotowego rożna. Dzięki chudemu mięsu, oryginalne danie nie dostarcza organizmowi takiej dawki kalorii, przez co możemy go zjeść nieco więcej, bez obaw o przytycie. Baranina szczególnie przypadnie do gustu, tym którzy poszukują nowych doświadczeń kulinarnych. Inna tekstura i wręcz egzotyczny smak, z pewnością na długo zostanie zapamiętany przez podniebienia.

Istotną wadę baraniny stanowi jej wysoka cena, dlatego w większości polskich lokali zastępuje się ją tańszą cielęciną czy też mięsem drobiowym. To ostatnie produkowane jest w kilku opcjach-z całego kurczaka bądź wyłącznie z udźców. Aby zaspokoić kubki smakowe klientów, oba powyższe gatunki często lądują razem na jednej bułce.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas