Materiał Partnera Jaki catering wybrać na imprezę?

Jaki catering wybrać na imprezę?

Catering to coraz częstszy wybór osób organizujących różne wydarzenia. Od spotkań służbowych, prywatnych do uroczystych, rodzinnych. Inspirując się modą na nowoczesne spotkania w towarzystwie urozmaiconego jedzenia, organizatorzy preferują wynajęcie firmy cateringowej, która zajmie się organizacją nie tylko posiłków, ale także całej otoczki wydarzenia.

Jak wybrać firmę cateringową? Na co zwrócić uwagę?

Jakość i sposób podania poczęstunku to istotny element spontanicznych imprez okolicznościowych, jak i ważnych spotkań wysokiego szczebla. Odpowiednio dobrany catering może zdecydować o powodzeniu wydarzenia i pomóc pozostawić po sobie dobre wrażenie na gościach. Żeby nie martwić się o jakość potraw i czas realizacji zamówień, warto poszukać sprawdzonego cateringu - firmy z bogatym doświadczeniem i dobrymi opiniami. Jest wiele stron internetowych, na których znajdziesz recenzje na temat poszczególnych firm. To dobry sposób na sprawdzenie ocen innych klientów, którzy korzystali z usług firmy przed Tobą. Rozbudowane portfolio i długa działalność to również dobry prognostyk i informacja, że firma obsługuje różne rodzaje imprez. 

Dlaczego powinieneś przeanalizować dostępne w menu pozycje?

Rodzaj dań, ich ilość i sposób podania należy dopasować do formy i wielkości wydarzenia. Nie da się ukryć, że goście najczęściej oceniają wygląd i smak jedzenia. Zatem dobrze, aby firma cateringowa dysponowała odpowiednim dla Twoich potrzeb, rodzajem posiłków. Inne dania będą serwowane w trakcie uroczystości komunijnej, a inne w trakcie wigilii firmowej. Kucharz z firmy cateringowej i pizzerii Torino radzi, aby wybierając dania, wziąć pod uwagę to, czy Twoi goście są np. weganami, wegetarianami lub może uczuleni są na wybrane składniki dań. Warto przeanalizować menu również pod tym kątem. Smak potraw oraz ich różnorodność to sedno i zwieńczenie całego cateringu. Dlatego przed podpisaniem umowy, powinieneś zostać zaproszony na prezentację możliwości danej firmy cateringowej. W ten sposób przekonasz się, jak w rzeczywistości smakują dania oraz w jaki sposób są podane.

Aranżacja miejsca i dbałość o szczegóły świadczy o profesjonalizmie i indywidualnym podejściu do klienta. W wytworzeniu odpowiedniej atmosfery nie da się pominąć czynnika ludzkiego. Wykwalifikowany i dobrze zgrany zespół to klucz do powodzenia całego przedsięwzięcia. Warto, więc również i na to zwrócić uwagę.


Opracowanie:

Pizzeria Torino - Dowóz oraz Catering

Sulęcin , Witosa 2 f

Podziel się