Materiał Partnera Impreza rodzinna w domu, ogrodzie, restauracji - plusy i minusy

Impreza rodzinna w domu, ogrodzie, restauracji - plusy i minusy

Jeszcze nie tak dawno temu niemal każde przyjęcie rodzinne było organizowane w domu, ewentualnie w ogrodzie. Dziś trudno wyobrazić sobie komunię lub 18-tkę w ograniczonej przestrzeni własnego mieszkania. Czy jednak imprezy rodzinne zawsze muszą odbywać się w restauracji? Jakie są wady i zalety każdego z tych rozwiązań? Sprawdź, zanim podejmiesz ostateczną decyzję!

Kameralne uroczystości w domowym zaciszu

Decydując się na przyjęcie rodzinne we własnym domu, masz komfort psychiczny, bo wiesz, że nie musisz wychodzić i nie spóźnisz się na imprezę. Masz największy wpływ na menu, jednocześnie mając pewność, że będzie Ci smakowało. Również Ty decydujesz, o której godzinie rozpocznie się spotkanie. To opcja szczególnie dobra dla rodziców i osób mających ograniczoną ilość czasu wolnego.

Największą wadą jest oczywiście natłok obowiązków. Na Tobie spoczywa odpowiedzialność za sprzątanie, przygotowanie posiłków, zabawianie gości, a później za doprowadzenie mieszkania do ładu. W tym wszystkim trudno znaleźć czas dla siebie i zadbanie o własny wygląd, a przede wszystkim o dobre samopoczucie. Czasem okazuje się też, że przyjęcie domowe jest niemożliwe ze względu na zbyt mały metraż pomieszczeń.

Szalone imprezy na świeżym powietrzu

Organizacja przyjęcia w ogrodzie rozwiązuje, a przynajmniej zmniejsza problem braku miejsca. Goście będą mogli poczuć się swobodniej, co sprzyja dobrej zabawie, a w dostatecznie dużym ogrodzie można nawet zorganizować tańce! To także rewelacja dla dzieci, które będą mogły biegać i bawić się do woli. Wbrew pozorom, ogród jest łatwiejszy do przystrojenia i wysprzątania.

Niestety, przyjęcie rodzinne w ogrodzie ma też swoje wady. Największą z nich jest pogoda. To opcja możliwa tylko w ciepłym sezonie i dodatkowo zależna od pogody. Wiele osób odstraszają owady i insekty, które mogą skutecznie popsuć nastrój. Trzeba także w większym stopniu przestrzegać ciszy nocnej, ponieważ sąsiedzi będą nas lepiej słyszeli. Ponadto niedogodnością bywa nierówny teren, czyli grunt lub trawnik i trudność z chodzeniem w nich na obcasie.

Eleganckie przyjęcia w restauracji

Przyjęcie w restauracji rozwiązuje problem zbyt wielu obowiązków, braku miejsca i nieprzewidywalnej pogody. Dobry lokal gastronomiczny zagwarantuje nie tylko pomieszczenie dla dowolnej liczby gości, ale też profesjonalną obsługę kelnerów oraz różnorodne dania i napoje dopasowane do preferencji. W restauracjach takich jak Oleńka Kawiarnia Katarzyna Zielińska we Wrocławiu można też liczyć na kameralny, domowy klimat.

Niemniej, przyjęcie w lokalu także ma swoje minusy. Choć są one nieporównywalnie mniejsze, to istnieją. Restauracja decyduje o czasie rozpoczęcia i zakończenia przyjęcia. Niektórym osobom nie odpowiada potrzeba wyszykowania się, innym przeszkadza odległość restauracji od domu. Może być to opcja kłopotliwa dla tych, którzy uwielbiają mieć wszystko pod kontrolą.

Opracowanie:

Oleńka Kawiarnia Katarzyna Zielińska

Wrocław , Sudecka 147b

Podziel się