Materiał Partnera Ile kosztuje wesele w restauracji?

Ile kosztuje wesele w restauracji?

Ślub i wesele to bardzo ważne uroczystości w życiu każdego człowieka, dlatego należy dokonać wszelkich starań, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Istotną sprawą jest wybór odpowiedniego miejsca. Wesela odbywają się w różnych lokalach. W ostatnich latach zauważyć można wzrost zainteresowania organizacją przyjęć weselnych w restauracjach. Restauracja może okazać się dobrym wyborem, ponieważ wesele w takim miejscu ma swoje plusy.

 Koszty związane z organizacją wesela w restauracji

Organizowanie przyjęcia weselnego w restauracji może okazać się korzystne z różnych względów. Przede wszystkim nie musimy samodzielne zajmować się przygotowywaniem jedzenia. Jedynym naszym zadaniem jest wybór menu, które zostaną nam zaoferowane, a przyrządzaniem wszystkich zamówionych przez nas dań zajmą się pracownicy restauracji. Samodzielne przygotowywanie potraw zajmowałoby dużo czasu, a także konieczna byłaby pomoc fachowego kucharza, ponieważ nie każdy umie dobrze gotować. Poza tym przygotowanie tak dużej ilości jedzenia mogłoby być ponad nasze siły. Dlatego wybór restauracji jako miejsca na imprezę weselną wydaje się być właściwy.

Restauracje oferują swoim zróżnicowane menu weselne. Ilość dań jest najczęściej zależna od ceny zestawów. Często spotyka się możliwość wyboru z trzech zestawów, a ich ceny to około 110 zł – 160 zł od osoby. Wiadomo, że przy wyborze najtańszego zestawu dostaniemy podstawowe dania, do których najczęściej zalicza się obiad, dodatki, jedzenie z tzw. zimnej płyty i kolacje. Przy wyborze najdroższego zestawu mamy możliwość ugoszczenia naszych gości większą ilością jedzenia, a także podany zostanie deser oraz owoce. Z jedzenia w restauracji zadowolony powinien być każdy gość. Większość z nas lubi tradycyjne polskie potrawy takie jak np. rosół z makaronem, schabowy z ziemniakami, czy różnego rodzaju sałatki. Właśnie takie dania najczęściej oferowane są przez restauracje podczas uroczystości weselnych.

Jak dowiedzieliśmy się od specjalisty z firmy Restauracja Aquarele s.c. z Opola, niezależnie od tego, jaki zestaw menu wybierzemy, restauracja oferuje szampana na przywitanie dla wszystkich gości. Dla klientów organizujących przyjęcia weselne w restauracji miłą ofertą może być darmowy alkohol. Niektóre restauracje przyciągają tym swoich klientów, jednak ta opcja dostępna jest zazwyczaj tylko przy wyborze najdroższego zestawu menu. Po przyjęciu weselnym zazwyczaj następują poprawiny, za które należy oddzielnie zapłacić. Koszt jedzenia na poprawiny w restauracji wynosi około 40 zł za osobę.

 Usługi cateringowe

Wiele restauracji oferuje swoim klientom usługi cateringowe. Dlatego w przypadku organizowania wesela w innym miejscu niż restauracja, nadal możemy skorzystać z jej usług. Wówczas pracownicy wybranej przez nas restauracji będą zajmować się tylko i wyłącznie przyrządzaniem jedzenia na naszą uroczystość. Takie rozwiązanie jest również korzystne, poza tym, że naszym dodatkowym zadaniem będzie znalezienie innego miejsca na wesele.

Usługi cateringowe oferowane przez restauracje nie ograniczają się tylko do przygotowywania i dostarczania jedzenia na przyjęcia weselne. Klienci bardzo często korzystają z cateringu podczas innych uroczystości, wśród nich są chrzciny, komunie, urodziny, przyjęcia rodzinne. Catering jest bardzo wygodną opcją dla osób, które organizują przyjęcie dla większej ilości gości we własnym domu. Korzystając z usług cateringowych mamy możliwość wyboru menu.

Podziel się