Materiał Partnera Gdzie wyprawić przyjęcie – urodziny w lokalu czy w domu?

Gdzie wyprawić przyjęcie – urodziny w lokalu czy w domu?

Urodziny w gronie znajomych i przyjaciół dla wielu osób jest jedynym właściwym sposobem na spędzenie tego dnia. Urodziny najczęściej wyprawiamy we własnym domu, ale można spróbować czegoś innego i zorganizować imprezę urodzinową w lokalu. Restauracje często organizują przyjęcia, więc i urodziny nie będą stanowiły problemu. Wiele korzyści stoi po stronie urodzin w restauracji? Sprawdź jakich!

Dom vs restauracja

Polacy kochają świętować, co do tego nie ma wątpliwości. Wyprawiamy przyjęcia małe i duże, zawsze przy suto zastawionym stole. Jednak miłe chwile spędzone na jedzeniu, rozmowach i ogólnej dobrej zabawie okupione są równie długimi przygotowaniami. Urodziny wyprawiane we własnych czterech ścianach to najpopularniejsza opcja, gdyż wydaje się najtańsza. Jednak biorąc pod uwagę ilość obowiązków wiążących się z wyprawianiem przyjęcia w domu, kalkulacje nie są już tak optymistyczne. Wynajęcie małej sali w lokalu lub zarezerwowanie kilku stolików w dobrej restauracji może okazać się dużo atrakcyjniejsze. Urodziny w restauracji:

  • oszczędzają czas, który przepadłby podczas gotowania,
  • pozwalają skosztować niecodziennych potraw,
  • rozpieszczają kubki smakowe każdego z gości,
  • uwalniają od konieczności sprzątania po imprezie.

Zorganizowanie urodzin w miłej i przytulnej restauracji, która serwuje pyszne jedzenie, jak choćby Warsztat Smaku w Głownie sprawi, że solenizant poczuje się naprawdę wyjątkowo – pod każdym względem. To świetny sposób na wyprawienie swojej połówce przyjęcia-niespodzianki, co często jest trudne w domowych warunkach.

Dobry lokal na przyjęcie – nie tylko urodzinowe!

Wiele restauracji oferuje możliwość zorganizowania przyjęcia, czy to firmowego spotkania świątecznego, obiadu komunijnego czy wieczoru panieńskiego – każdy odnajdzie lokal idealnie dostosowany do swoich potrzeb. Wybór lokalu na przyjęcie jest uzależniony od czynników, a jednym z najważniejszych jest oczywiście wielkość planowanej imprezy. Ilość gości zaproszonych na przyjęcie to pierwsza rzecz, którą trzeba ustalić, aby móc zacząć myśleć o odpowiednim lokalu. Inny lokal sprawdzi się na urodziny, a inny na komunię. Warto rozejrzeć się po upatrzonej restauracji, czy znajdziemy zaciszny kącik, który będzie idealny dla grupy przyjaciół zaproszonych na urodziny. Dobra restauracja na urodziny powinna też mieć odpowiedni nastrój, a jej charakter powinien pasować do solenizanta. Osoby, które lubią miejsca bez zadęcia, z pewnością źle poczują się w ekskluzywnej restauracji i na odwrót!

Kiedy ustalimy już, jaka restauracja spełnia podstawowe kryteria, trzeba przyjrzeć się menu. Jeżeli większość naszych znajomych to wegetarianie, raczej nie powinniśmy wybierać lokalu, który specjalizuje się w daniach mięsnych. Świetnym miejscem są nowoczesne restauracje europejskie, gdzie w menu znajdziemy potrawy klasyczne, jak i bezmięsne. Przed podjęciem decyzji zawsze warto porozmawiać z obsługą, jak wygląda organizacja przyjęć w tym konkretnym lokalu. Konieczne będzie ustalenie szczegółów wieczoru, jak choćby to czy goście będą zamawiać sami potrawy z menu, czy zamówimy jedzenie „z góry” lub kto zajmuje się tortem. Doświadczony manager przeprowadzi przez ten proces w sposób bezbolesny, a impreza okaże się udana.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas