Materiał Partnera Dania regionalne z Podlasia – obsługa cateringowa przyjęć i imprez okolicznościowych

Dania regionalne z Podlasia – obsługa cateringowa przyjęć i imprez okolicznościowych

Imprezy okolicznościowe i przyjęcia kojarzą się ze smacznym jedzeniem i dobrą zabawą. Każde z takich wydarzeń wspomina się latami, jeśli goście najedli się do syta. Niewielkie uroczystości rodzinne to nie lada wyzwanie dla gospodarzy. Czasami dobrze jest powierzyć gotowanie i obsługę przyjęcia sprawdzonej firmie cateringowej.

Pierogi gotowane oraz inne dania kuchni polskiej

Tradycyjne posiłki i przekąski to zawsze bezpieczna opcja na uroczystości rodzinne, a także liczniejsze przyjęcia. Są to smaki dobrze znane wszystkim i często kojarzą się z dzieciństwem, jak domowe pierogi u babci. Pierogi ruskie to danie typowo polskie, choć nazwa może być myląca to danie pochodzi z Rusi, czyli Kresów Wschodnich na Ukrainie. Ciasto na pierogi powinno być dosyć miękkie i elastyczne a farsz dobrze przyprawiony solą i pieprzem. Składniki nadzienia to rozgniecione ziemniaki z twarogiem oraz opcjonalnie cebulą dla smaku. Popularne są także pierogi z mięsem oraz te na słodko, nadziewane serem twarogowym. Firma Cateringowa Lokal Gastronomiczny Międzyzakładowego Zzppd I M z Hajnówki może dostarczyć wszelkie dania kuchni polskiej oraz regionalnej z Podlasia, a są to m.in.:

  • babka ziemniaczana – ciasto ziemniaczane ze skwarkami boczku i prażoną cebulą

  • kartacze (cepeliny) – ziemniaczane, podłużne kluski nadziewane mięsem

  • bliny litewskie – dobrze znane placki ziemniaczane, lecz przekładane mięsem

Kucharz pracujący dla tej firmy podkreśla, że:

Podlasie słynie z wielu potraw, których nie serwuje się w innych regionach Polski a ich nazwy też mogą wydawać się obce dla przyjezdnych. Jednak goście za każdym razem przekonują się do swojskich smaków. Podlasie to województwo mocno wysunięte na wschód Polski i łączy kuchnie polską, ukraińską, litewską i białoruską, które czerpią od siebie nawzajem.

Dlaczego warto wynająć firmę cateringową?

Powodów jest wiele a jeden z najważniejszych to profesjonalna obsługa uroczystości. Zakres usług obejmuje ugotowanie wszystkich posiłków, podanie ich gościom oraz sprzątanie. Organizowanie przyjęcia będzie mniej stresujące i pozwoli na zaoszczędzenie czasu. Za to więcej uwagi można poświęcić gościom, ponieważ kelnerzy szybko reagują na ich potrzeby. Ponadto, samodzielne przygotowanie jedzenia dla wielu osób jest kosztowne a wynajęcie firmy cateringowej to dobra alternatywa dla domowego jedzenia. Poza daniami głównymi w ofercie znajdują się wypiekane przez firmę ciasta, ciasteczka i domowe pączki.

Opracowanie:

Lokal Gastronomiczny Międzyzakładowego Zzppd I M

Hajnówka , 3 Maja 51

  • tel. 695 579 110

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas