Materiał Partnera Catering dla dzieci. Jak zapewnić odpowiedni poczęstunek małym niejadkom?

Catering dla dzieci. Jak zapewnić odpowiedni poczęstunek małym niejadkom?

O cateringu dla dzieci zazwyczaj mówi się przy dwóch okazjach. Pierwsza z nich to pójście dziecka do żłobka lub przedszkola, a drugi to wszystkie imprezy, w których uczestniczą dzieci. Może to być zarówno przyjęcie komunijne, jak i urodzinowe. Zapewnienie dzieciom atrakcyjnego posiłku to nie lada wyzwanie, bo należą one do wybrednych konsumentów. W jaki sposób dostosować menu do dziecięcych preferencji smakowych?

Jakie powinny być dania dla najmłodszych?

Dzieci w przeważającej części należą do niejadków. Często maluch korzystający z cateringu w placówce jest zaskoczony, że nie serwuje się tam słodkich przekąsek. Dlatego też dania przygotowywane w systemie cateringowym powinny być na tyle atrakcyjne, żeby wyglądały i smakowały zachęcająco i nie nudziły się zbyt szybko. W przypadku maluchów jest to ogromne wyzwanie.

Placówki takie, jak LOCOMOTIVA, które z racji prowadzonej działalności, zajmują się również cateringiem, są w posiadaniu pełnej wiedzy na temat cech cateringu dla dzieci. Najmłodsi mają swoje twarde upodobania wyniesione z domu, gdzie każdy stara się jak może, żeby dziecko zjadło. Jednocześnie powinni oni przyjmować zróżnicowane posiłki, które dostarczą niezbędnych w tym wieku substancji budulcowych. Ta sytuacja wymaga od firmy cateringowej odpowiedniego planowania menu. Tak więc posiłki dla dzieci mają być nie dosyć, że atrakcyjne, to jeszcze w pełni zdrowe. Ich komponowaniem zajmują się specjaliści.

Wymogi w stosunku do dziecięcego cateringu

Dania dla dzieci powstają według zupełnie innych norm niż w przypadku dorosłych. Istnieją wymagania dotyczące ilości takich dodatków jak sól, cukier, przyprawy czy tłuszcz. To samo tyczy się tak zwanych polepszaczy smaku. Dlatego początkowo jedzenie może się wydawać dziecku niesmaczne, zwłaszcza gdy w domu nie było świadomości dotyczącej aspektów zdrowego jedzenia.

Nieco inaczej sprawa się ma w przypadku dziecięcych imprez, które są okazjonalne. Wtedy zazwyczaj w menu znajdują się słodkie dania, co samo w sobie jest już atrakcją. W jedzeniu codziennym natomiast trzeba postawić na różnorodność i jak najmniejszą powtarzalność dań.

Diety specjalne

Catering dla dzieci powinien bazować również na wzięciu pod uwagę osobistych preferencji maluchów. Niektóre z nich na przykład mają zaleconą dietę bezglutenową. Dziecko może też nie tolerować laktozy czy mieć cukrzycę. W takich przypadkach dobre firmy cateringowe za są w stanie dostosować jednostkowe menu do tych warunków i przygotowywać dla dzieci oddzielne dania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas