Artykuł sponsorowany Życie to dar – ubezpieczenia na życie

Życie to dar – ubezpieczenia na życie

Życie jest największym darem, jaki mogliśmy otrzymać – jedynym i niepowtarzalnym. Dlatego warto zadbać o nie odpowiednio. Życie powinno więc zostać bezwzględnie ubezpieczone. Na rynku ubezpieczeniowym funkcjonują różne rodzaje polis na życie. Czasami trudno zdecydować, jaki rodzaj polisy wybrać, by zapewnić sobie najlepszą i przede wszystkim kompleksową ochronę. Warto poznać te najbardziej popularne.

Po pierwsze istnieje zasadniczo pięć grup ubezpieczeń życiowych. Są to ubezpieczenia na życie tak zwane terminowe i bezterminowe. W ich skład wchodzą ubezpieczenia terminowe na życie i dożycie oraz ubezpieczenia na całe życie. Innym rodzajem są ubezpieczenia posagowe, które zabezpieczają dzieci oraz polisy, które są związane z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.

Na rynku funkcjonują także ubezpieczenia rentowe oraz ubezpieczenia wypadkowe i chorobowe, które zasadniczo stanowią uzupełnienie wyżej wymienionych grup - wyjaśnia Radosław Chudy z firmy Ubezpieczenia na Życie we Wrocławiu.

Ubezpieczenia terminowe

Polisy terminowe zapewniają ochronę finansową osobie uposażonej tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego. Umowy zawierane są na ściśle określony czas. Można wybrać na przykład okres spłaty kredytu. Najczęściej polisa ma ważność od 1 roku do kilkudziesięciu lat. Taka polisa może obowiązywać do ukończenia określonego wieku osoby ubezpieczonej. Terminowe ubezpieczenia polecane są jako zabezpieczenie spłaty kredytu.

Ubezpieczenia na życie i dożycie terminowe

Są zawierane także na określony termin. Ich zadaniem jest zabezpieczenie  rodziny ubezpieczonego. Gwarantowana suma ubezpieczenia zostanie wypłacona w przypadku śmierci oraz dożycia do wygaśnięcia wykupionej polisy. Ubezpieczenie na życie i dożycie to pomysł na dodatkową emeryturę. Oszczędzanie w tym przypadku nie ma znamion żadnego ryzyka finansowego. Natomiast suma wpłaconych składek jest wyższa od końcowego świadczenia, co wynika z kosztów ochrony. Gdy zerwiemy umowę przed jej zakończeniem, otrzymamy zwrot tylko części wpłaconych składek. Jest to wartość wykupu polisy.

Bezterminowe ubezpieczenie na życie

Jest to umowa, która nie ma określonego czasu trwania. Dedykuje się ją dla osób między 65 a 75 rokiem życia. Polisa chroni życie do jego końca.  Jest droższa od ubezpieczeń terminowych. Po zerwaniu umowy, ubezpieczony otrzyma zwrot części wpłaconych składek. „Bezterminówki” dzieli się na dwa rodzaje. Są to ubezpieczenia ochronne, które nie są polisami oszczędnościowymi, ale mają zachowaną wartość wykupu. Drugim rodzajem są tak zwane ubezpieczenia uniwersalne. Umowa w tym przypadku ma charakter mieszany. Jest polisą ochronno-inwestycyjną. To dodatkowa emerytura, ale ubezpieczenie nie jest bez ryzyka, ponieważ jest powiązane z inwestycją w fundusze. Można zmieniać tu sumy ubezpieczenia, pojawia się możliwość dodatkowej wpłaty na konto inwestycyjne, a także istotne częściowe wypłaty. Istnieje opcja terminowego zawieszenia opłacania składki. Nie trzeba wtedy zrywać umowy.

Ubezpieczenia posagowe – dla osób uposażonych

Ubezpieczenia te są dedykowane rodzicom lub prawnym opiekunom dzieci. Aby zawrzeć tę umowę ubezpieczenia, nie można przekroczyć wieku 56 lat. Polisa posagowa ma na celu zgromadzenie środków, która stanowi przyszłość dzieci. Ubezpieczenia posagowe funkcjonują jako ubezpieczenia na życie i dożycie oraz terminowe ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Ubezpieczonym jest rodzic, ale po wygaśnięciu zawartej umowy fundusze otrzymuje dziecko.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas