Materiał Partnera Zakres ubezpieczenia dla dzieci

Zakres ubezpieczenia dla dzieci

Szczególnie w przypadku bardzo ruchliwych dzieci nie sposób przewidzieć niebezpiecznych sytuacji, jakie mogą je spotkać. Dlatego codzienna zabawa, oraz nauka i inne aktywności najmłodszych członków rodziny powinny być zabezpieczone odpowiednio dostosowanym ubezpieczeniem. Jego pokrycie powinno być wyznaczone w szczegółowy sposób i sprawiać, że zarówno dziecko jak i jego rodzice będą spokojni, że uzyskają pomoc w niespodziewanej problemowej sytuacji.

Bezpieczeństwo w szkole i nie tylko

Najmłodsi członkowie rodziny często nie potrafią sami zadbać o swoje bezpieczeństwo. To na rodzicach i wychowawcach, którzy się nimi opiekują, spoczywa ten obowiązek. Każdy opiekun prawny codziennie zastanawia się, jak może podwyższyć standardy ochrony dziecka. Jedną z możliwości jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia, które będzie dawało wsparcie w problemowych sytuacjach. Zakres ochrony ubezpieczeniowej dla dzieci to szczególnie wrażliwy temat. Coraz więcej rodziców, oprócz generalnego pakietu, jaki jest proponowany w placówkach oświatowych, decyduje się na dodatkową ochronę.

Oferty ubezpieczeniowe przewidują to, że większość dzieci jest ruchliwa i nie może sama przewidzieć rezultatu niektórych niebezpiecznych zabaw lub zdarzeń, które mogą powodować obrażenia lub innego rodzaju straty. Najbardziej popularny jest pakiet zawierający pomoc w sytuacji następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli w skrócie NNW. Zakres jest zależny od wyboru osoby zainteresowanej.

Szeroki wybór i profesjonalną konsultację dotyczącą możliwości wykupienia pakietu NNW Szkola można otrzymać w Biurze Ubezpieczeń Kopec z Warszawy. W ofercie tego biura można także znaleźć takie opcje jak ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenia dla firm lub komunikacyjne. Stale aktualizowane i dostosowane do wymagań klientów propozycje oraz wysokie kompetencje osób pracujących w tym biurze tworzą atrakcyjną ofertę Biura Kopec.

Oferowane przez nich ubezpieczenie szkolne zawiera kilka wariantów. Jednym z głównych argumentów jest to, że zakres działania ochrony obejmuje także czas wakacji, ferii nie tylko w obrębie Polski, ale także na całym świecie. Dziecko chronione ubezpieczeniem NNW może liczyć na pomoc w takich sytuacjach jak uprawianie sportów wyczynowych czy też w trakcie zajęć pozaszkolnych.  Sytuacje takie jak pobyt w szpitalu oraz leczenie występujące w skutek Covid-19 lub pomoc w przypadku ukąszenia kleszcza także są przewidziane w proponowanych usługach.

Zalety NNW Szkolnego

Trudno przewidzieć przyszłość oraz to, co stanie się z pociechami w czasie, kiedy rodzice nie będą chwilowo ich obserwować. Ubezpieczenie NNW Szkolne daje poczucie bezpieczeństwa nie tylko samym dzieciom, ale także ich opiekunom prawnym. Specjaliści zajmujący się tworzeniem ubezpieczeń dla dzieci, przewidują wiele sytuacji, które mogą powodować niebezpieczeństwo. W zależności od zakresu usług, jakie wybierze dla dziecka rodzic, można rozszerzyć pakiet o leczenie lub rehabilitację w prywatnych szpitalach i punktach rehabilitacji. Kolejnym popularnym argumentem jest zwrot kosztów wycieczki szkolnej, w której dziecko nie mogło uczestniczyć, ponieważ nie pozwalał mu na to stan zdrowia.

W momencie podejmowania decyzji co do wyboru właściwej usługi ubezpieczeniowej bardzo ważne jest, aby kompleksowo zapoznać się z tym, co jest aktywne w ubezpieczeniu i w jakim zakresie. Kompetentny agent ubezpieczeniowy przedstawia klientowi komplet dokumentów przed podpisaniem umowy. Ewentualne uwagi oraz chęć zmiany pakietu może być ustalana przed zgodą obu stron na rozpoczęcie świadczenia ubezpieczeniowego.

Opracowanie:

Marcin Kopeć Biuro ubezpieczeń

Warszawa , Wrocławska 18 lok. U5

Podziel się