Artykuł sponsorowany Ubezpieczenia samochodu – z czego wynikają koszty?

Ubezpieczenia samochodu – z czego wynikają koszty?

Żaden kierowca nie wyczekuje z utęsknieniem chwili, w której musi zapłacić za ubezpieczenie swojego samochodu. Nie jest to czynność lubiana, ponieważ zawsze wiąże się z często niemałymi kosztami. Zależą one od wielu czynników. Wśród wielu ofert polis ubezpieczeniowych dostępnych na rynku, warto zwrócić szczególną uwagę na te, dostępne w najbardziej renomowanych agencjach. Co tak naprawdę decyduje o cenie polisy.

Ubezpieczenie samochodu – co i za ile?

Ubezpieczenia można zasadniczo podzielić na dwie kategorie. Na obowiązkowe oraz dodatkowe. Ubezpieczeniem obowiązkowym, które musi wykupić każdy kierowca, jest OC. Z czego wynika jego cena? Zależna jest od naprawdę wielu czynników. Związanych zarówno z samym kierowcą, jak i konkretnym modelem pojazdu. Pierwszym z nich jest wiek i doświadczenie kierowcy. Im będzie ono mniejsze, tym więcej przyjdzie zapłacić za polisę. Profesjonalne agencje ubezpieczeniowe biorą również pod uwagę stan cywilny. Kawalerzy i panny zapłacą więcej niż ojcowie i matki rodzin. Ważne są również właściwości samochodu. Za te dysponujące jednostką napędową o dużej pojemności skokowej, przyjdzie zapłacić o wiele więcej niż w przypadku mniej sportowych pojazdów. Istotna jest również marka. Ubezpieczenie będzie droższe w przypadku aut uznawanych za klasę premium. Niemniej jednak rzetelnie przygotowana oferta wcale nie musi wiązać się z aż tak wysokimi kosztami.

Aby mieć pewność, że przygotowana zostanie z troską o najmniejszy nawet detal, warto zaufać najbardziej renomowanym ubezpieczalniom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Feniks, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym łatwy dostęp do indywidualnie przygotowanych polis. Na jakiego typu ubezpieczenia można jeszcze liczyć?

Ubezpieczenie autocasco – czy warto?

Wiele kontrowersji przysparza ubezpieczenie AC. Należy ono do grupy ubezpieczeń dodatkowych i jako wykupienie nie jest obowiązkowe. Czy oznacza to, że powinno w ogólne zniknąć z zakresu zainteresowań kierowców? Absolutnie nie. Ubezpieczenie AC szczególnie przydaje się w sytuacjach, które śmiało można uznać za przykre. Mowa tu choćby o kradzieży auta. Jeżeli już do niego dojdzie, a samochodu nie uda się odnaleźć, właściciel może liczyć na wypłatę odszkodowania równego wartości auta w dniu kradzieży.

Oznacza to znacznie łatwiejsze wyjście z kłopotów. Autocasco przydaje się również w sytuacji, w której samochód zostaje zdewastowany na skutek chuligańskich wybryków. Ubezpieczenie AC chroni również jego posiadacza przed skutkami przykrych zdarzeń drogowych. Nawet jeżeli było się sprawcą takiego zdarzenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas