Materiał Partnera Ubezpieczenia indywidualne i grupowe, czyli kiedy i jak warto się ubezpieczyć

Ubezpieczenia indywidualne i grupowe, czyli kiedy i jak warto się ubezpieczyć

Zdania na temat ubezpieczeń są podzielone, jedni uważają, że warto je wykupić dla wszystkich bliskich, a inni że to niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Jak jest istotnie? Czy warto skorzystać z ochrony, jaką daje nam ubezpieczenie? Możliwości jest wiele. Możemy wykupić ubezpieczenie na życie zarówno w formie indywidualnej, jak i grupowej, np. w zakładzie pracy. Popularnością cieszą się również ubezpieczenia mieszkania lub domu, gdyż wielu z nas obawia się, że w wyniku nieprzewidzianej sytuacji straci dobytek całego życia. Prawda jest taka, że dopóki wszystko toczy się po naszej myśli to ubezpieczenie jedynie opłacamy i nie jest nam ono do niczego potrzebne, jest jednak w życiu wiele, często niezależnych od nas sytuacji, w których polisa okaże się bardzo ważna. 

Polisa na życie – jaką wybrać

W wielu życiowych sytuacjach cenna może się dla nas okazać polisa na życie. Młode osoby, które pozornie uważają, że nic im się nie przydarzy również są narażone na urazy i wypadki, pojawić się może również konieczność hospitalizacji. Oprócz tego ubezpieczenie najczęściej zawiera również kwotę do wypłaty w przypadku śmierci bliskiego członka rodziny, jak również po narodzinach dziecka. Jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie grupowe w pracy, to wysokości składki właściwie nie odczujemy, gdyż będzie ona opłacana z naszego wynagrodzenia niezależnie od nas. Z kolei zastrzyk gotówki, gdy pojawi się sposobność do wypłaty na pewno poczujemy.

Ubezpieczenie dobytku

Dom czy mieszkanie jest zwykle najważniejszym co posiadamy materialnie. Daje nam schronienie i poczucie bezpieczeństwa. W obliczu różnych sytuacji życiowych, również niezależnych od nas, jak nieszczelność instalacji gazowej czy wiele innych, może dojść do tego że wszystko w jednej chwili stracimy. W takiej sytuacji wypłata z ubezpieczenia może pozwolić nam na nowo stanąć na nogi.

Jeśli chcemy ubezpieczyć siebie, swoich bliskich  czy elementy wchodzące w skład swojego majątku, to z pewnością warto, aby najkorzystniejsze oferty przedstawił nam doświadczony agent ubezpieczeniowy firmy Aurelia Sztukowska Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Wówczas dokładnie dowiemy się za co płacimy, kiedy należeć będą nam się wypłaty, a polisa zostanie wybrana w sposób optymalny, tak aby zaspokoić wszelkie nasze potrzeby.

Opracowanie:

Podziel się