Materiał Partnera Ubezpieczenia dla przedsiębiorstw

Ubezpieczenia dla przedsiębiorstw

Każde przedsiębiorstwo ma na swoim wyposażeniu jakiegoś typu specjalistyczny sprzęt. Jego rodzaj i przeznaczenie zależą od konkretnej branży. Niemniej jednak ich cechą wspólną jest wysoka wartość. Bez względu na to, czy chodzi o ciężkie maszyny budowlane, czy zaawansowany sprzęt stomatologiczny, warto pomyśleć o jego ubezpieczeniu. W każdej chwili może ulec on przecież zniszczeniu. Gdzie zatem szukać pomocy?

Ubezpieczenie sprzętu ciężkiego

Szczególnie narażonym na zniszczenie jest ciężki sprzęt używany na placach budowy. Ze względu na zakres prac, który muszą wykonywać maszyny oraz na możliwość popełnienia błędu przez ich operatorów, należałoby poważnie pomyśleć o ich ubezpieczeniu. Mowa tu przede wszystkim o koparkach, ładowarkach, hydraulicznych dźwigach samochodowych, czy betoniarkach. Zdarza się również, że maszyny te są po prostu kradzione z miejsca postoju. Co zrobić, aby nie narażać się na znaczne koszty? Z pomocą przychodzą tutaj profesjonalne agencje ubezpieczeniowe. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Hermes, której pracownicy słyną ze swojego wieloletniego doświadczenia oraz umiejętności indywidualnego podejścia do każdej ze spraw.

W agencjach takich można ubezpieczyć ciężki sprzęt budowlany.Zakres obejmować może w zależności od oczekiwań klienta kradzież sprzętu, jego uszkodzenie lub szybką możliwość zorganizowania maszyn zastępczych. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy zyskują możliwość kontynuowania budowy bez obaw o dalsze generowanie strat. Z czym jeszcze można zgłosić się do agencji ubezpieczeniowych?

Ubezpieczenie pozostałego mienia firmy

Ubezpieczeniu może podlegać tak naprawdę wszystko, co firma posiada. Warto rozważyć ubezpieczenie firmy poprzez ubezpieczenie np. magazynów wysokiego składowania, które szczególnie narażone są na działanie warunków atmosferycznych. Równie problematyczne mogą być wózki widłowe, bez których trudno zorganizować dla firmy sprawnie działającą logistykę. W razie awarii jednego z pojazdów najlepsze agencje ubezpieczeniowe są w stanie zorganizować zastępczy wózek.

Ubezpieczenia wydają się szczególnie ważne w momencie, gdy na wyposażeniu firmy znajduje się sprzęt zaawansowany technologicznie, którego naprawa może ciągnąć się przez długie tygodnie. Zdecydowanie osłabia to moce przerobowe przedsiębiorstwa.

Bez względu na to, jaki sprzęt chce się ubezpieczyć, warto w tym miejscu zaufać doświadczeniu profesjonalistów. Jedynie ich wiedza może przyczynić się do zmniejszenia ewentualnych kosztów związanych z kradzieżą lub uszkodzeniem sprzętu.

Podziel się