Artykuł sponsorowany Regularne oszczędzanie na przyszłość dziecka

Regularne oszczędzanie na przyszłość dziecka

Polisa ubezpieczeniowa dla dziecka to usługa, która cieszy się coraz większą popularnością. Rodzice, myśląc o bezpieczeństwie swojej pociechy, starają się ułatwić start dziecka w dorosłe życie. Pytanie tylko w jaki sposób można mądrze i efektywnie oszczędzać? Jaką usługę finansową wybrać, aby przyniosła oczekiwane korzyści? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Polisa szkolna

Zazwyczaj na początku roku szkolnego placówki oświatowe przedstawiają rodzicom ofertę dotyczącą ubezpieczenia dziecka. Niestety propozycje te rzadko są ze sobą porównywane. Rodzice zazwyczaj zgadzają się z sugestią szkoły. Szkolne ubezpieczenie to w gruncie rzeczy niezbędne minimum, jakie należy zapewnić dziecku. Ma ono chronić zdrowie i życie dziecka zarówno na terenie szkoły jak i poza nią. Obowiązuje również w dni wolne od nauki.

Oferowana przez szkoły polisa NNW jest dedykowana dla wszystkich dzieci. Nie zależy od wieku ani możliwości finansowych rodziców. Bardzo często szkoły nie analizują ofert dostępnych na rynku. Wybierają te, które akurat mają pod ręką. Nie zawsze są one najlepsze dla naszych dzieci. Bez dokładnej analizy łatwo jest wybrać po prostu mało korzystną ofertę. Wynikiem tego są niskie kwoty wypłat, które otrzymamy gdy nasze dziecko ulegnie wypadkowi. Kwoty, które w wielu przypadkach nie pokryją nawet kosztów leczenia naszej pociechy. Warto pamiętać, że polisę NNW można również wykupić indywidualnie. Nie ma konieczności korzystania z oferty przedstawionej przez szkołę.

Polisa posagowa

Polisa posagowa nazywana jest inaczej polisą edukacyjną. Jest to rodzaj ubezpieczenia, który ma jednocześnie formę ochronną oraz inwestycyjną. W ramach tej polisy rodzice co miesiąc wpłacają określoną kwotę, którą dziecko otrzyma we wskazanym momencie. Na przykład na 18-te urodziny lub w czasie rozpoczęcia studiów. Po zakończeniu trwania polisy nasz podopieczny otrzymuje określoną sumę, której wysokość zależy od przyjętej formy oszczędzania.

W ramach polisy edukacyjnej możemy wybrać dwie formy oszczędzania. Określić z góry kwotę, która zostanie wypłacona po zakończeniu polisy lub pozwolić towarzystwu ubezpieczeniowemu na inwestowanie odkładanych pieniędzy. To drugie rozwiązanie może przynieść większe korzyści finansowe, ale wiąże się także z wyższym ryzykiem straty.

Polisa edukacyjna w gruncie rzeczy działa identycznie jak polisa ubezpieczeniowa. W przypadku śmierci rodziców zgromadzone na niej środki mogą zostać wypłacone dziecku jednorazowo lub w formie comiesięcznej renty. Polisa posagowa ma jednak pewną zasadniczą wadę. Jeśli śmierć rodzica nastąpi przed zakończeniem polisy, to dziecko otrzyma kwotę niewiele wyższą od sumy wpłaconych składek. Dlatego jako alternatywę warto rozważyć w tym przypadku również konto oszczędnościowe.



Zasady wyboru polisy ubezpieczeniowej

Wybierając polisę ubezpieczeniową dla dziecka nie warto podejmować decyzji zbyt pochopnie. Warto przeanalizować dostępne na rynku oferty. Należy zwrócić uwagę, czy w polisie nie znajdują się opcje, za które będzie trzeba dodatkowo dopłacać. Przeważnie dotyczą rozwiązania umowy lub przerwania opłacania składek. Istotna jest także weryfikacja zakresu ochrony polisy w tym:

  • listy chorób objętych ubezpieczeniem,
  • minimalnej długość pobytu w szpitalu, jaka upoważnia do wypłaty ubezpieczenia,
  • listy zabiegów i operacji, które są objęte ochroną,
  • czasu trwania polisy.

Wybierając optymalną formę ochrony dla dziecka warto zwrócić się do firmy CMI prowadzonej przez Macieja Uhla. Duże doświadczenie oraz doskonała znajomość rynku ubezpieczeń ułatwi wybór optymalnych i najbardziej korzystnych rozwiązań dla Waszego dziecka.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas