Materiał Partnera Polisa ubezpieczeniowa na życie – dlaczego jest istotna?

Polisa ubezpieczeniowa na życie – dlaczego jest istotna?

Czy wiesz, że w Polsce ubezpieczenia na życie istnieją od ponad 200 lat, a z roku na rok coraz więcej osób się na nie decyduje? Wynika to ze wzrostu świadomości społeczeństwa na temat zabezpieczenia na przyszłość – nie tylko siebie, lecz także swoich bliskich. Nikt nie jest bowiem w stanie przewidzieć nieszczęśliwych wydarzeń, które – niestety – są elementem ludzkiego życia. Przeczytaj, dlaczego inwestycja w polisę jest tak istotna.

Polisa ubezpieczeniowa na życie – domena ludzi odpowiedzialnych

Mimo wzrostu świadomości społecznej – według niektórych osób ubezpieczenie na życie jest zbędnym kosztem. Niestety życie nie zawsze pisze kolorowe scenariusze. Niespodziewane zdarzenia losowe, wypadki przy pracy,  a w najgorszym wypadku nawet śmierć – to tylko z pozoru odległe schematy wydarzeń. W związku z tym warto podejść do tego zagadnienia odpowiedzialnie i pomyśleć o zabezpieczeniu na przyszłość. Jest to szczególnie istotne ze względu na obecną, niestabilną sytuację ekonomiczną – wiele osób posiada kredyty lub utraciło pracę. Chcąc być racjonalnym, warto więc pomyśleć o finansowym zabezpieczeniu najbliższych osób i zdecydować się na polisę ubezpieczeniową.

Co gwarantuje polisa ubezpieczeniowa na życie?

Główną funkcją polisy ubezpieczeniowej jest zagwarantowanie ochrony finansowej i wsparcia dla rodziny ubezpieczonego, w przypadku, gdyby nagle Go zabrakło. Niemniej jednak możliwe jest także wybranie dodatkowych opcji ochrony, na przykład:

  • pomoc finansowa po wypadku lub chorobie – warto zaznaczyć, że powrót do rzeczywistości po  wydarzeniach losowych jest bardzo trudny. Zazwyczaj wiąże się to bowiem z czasową bądź trwałą niezdolnością do pracy, co – w wielu przypadkach - jest równoznaczne z utratą płynności finansowej. Dodatkowo, koszty leczenia i rehabilitacji mogą przekraczać domowy budżet,
  • możliwość oszczędzania na emeryturę lub na inny, równie ważny cel – opcja taka jest w przypadku zdecydowania się na ubezpieczenie inwestycyjne.

Jaką ofertę polisy wybrać?

Wybór polisy ubezpieczeniowej na życie może przysporzyć kilku trudności – osoba, która nie do końca orientuje się w tym temacie, może mieć wiele dylematów, związanych z zakresem ochrony, limitami lub czasem trwania polisy. Z tego względu, warto przeanalizować swoją sytuację życiową oraz potrzeby wspólnie z doradcą ubezpieczeniowym. Profesjonalną poradą służą specjaliści z firmy ubezpieczeniowej Profit sp. z o.o. Pracownikom tej firmy zależy bowiem na dobraniu oferty do indywidualnych potrzeb i preferencji klientów.

Opracowanie:

Profit sp. z o.o.

Łódź , al. Piłsudskiego 7

Podziel się