Materiał Partnera Oszczędzaj na wymianie walut, korzystając z e-kantoru

Oszczędzaj na wymianie walut, korzystając z e-kantoru

Jeśli wymieniając walutę na wakacje, zawsze korzystasz z kantoru stacjonarnego lub usług banku, niepotrzebnie tracisz pieniądze. Wystarczy skorzystać z idealnej alternatywy dla tego typu rozwiązań. Jak to zrobić? Wejdź w swoją przeglądarkę i…

Wymiana walut w Internecie to idealna alternatywa dla tradycyjnych form wymiany walut. Kantory internetowe od prawie dekady rosną w siłę, zdobywając coraz więcej klientów. Jeden z największych tego typu serwisów, Internetowykantor.pl, cieszy się zaufaniem 280 tysięcy klientów, którzy w serwisie Opineo wystawili mu 700 tysięcy pozytywnych opinii.

Dlaczego warto skorzystać z oferty takich e-kantorów?

Po pierwsze wymiana walut online jest korzystniejsza niż w bankach, czy kantorach stacjonarnych. Przykładowo, użytkownicy Internetowykantor.pl mogą zaoszczędzić ok. 6% na wymianie. Łatwo więc można policzyć, że wymieniając kwoty rzędu kilku tysięcy złotych, można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Skąd taka różnica? To proste – spread. To różnica między kursem sprzedaży i kursem kupna waluty, która w kantorach online jest niższa niż w bankach i kantorach tradycyjnych. Może ona sięgać nawet kilkunastu groszy! E-kantory takie jak Internetowykantor.pl mogą obniżyć koszty wymiany dzięki wysokim obrotom. 

Po drugie, bezpieczeństwo. Serwisy takie jak Internetowykantor.pl mogą pochwalić się najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, gwarantującymi, że transakcje wymiany walut są bezpieczne. Uznanie ekspertów z dziedziny bezpieczeństwa jednoznacznie to pokazuje – Internetowykantor.pl został wyróżniony w plebiscycie „Złoty Bankier” w kategorii „Bezpieczeństwo – najlepsze praktyki”. Firma Currency One, operator serwisu, posiadająca licencję Komisji Nadzoru Finansowego dla instytucji płatniczej, na bieżąco monitoruje transakcje w celu przeciwdziałania zjawisku prania brudnych pieniędzy. Możemy mieć zatem pewność, że nasze pieniądze, po wymianie, szybko trafią na nasze konto.

Po trzecie, wygoda. Wymiana online jest niezwykle prosta. To trzy proste kroki. Najpierw zakładamy profil w Internetowykantor.pl i przelewamy pieniądze, które chcemy wymienić. Następnie akceptujemy kurs, po którym chcemy wymienić pieniądze. Możemy wybrać aktualnie najlepszy lub wstrzymać się z wyborem, aż kurs będzie nam odpowiadał (przy tej drugiej opcji, warto skorzystać z możliwości autozatwierdzania – wówczas Twoje środki zostaną wymienione automatycznie po określonym przez Ciebie kursie). Po wymianie wystarczy przelać pieniądze na własne konto walutowe i gotowe!

Podziel się