Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę ubezpieczając biogazownię rolniczą?

Na co zwrócić uwagę ubezpieczając biogazownię rolniczą?

Odnawialne źródła energii to ostatnimi czasy modna dziedzina inwestycji. Istnieje już spore grono przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na podjęcie tego rodzaju ryzyka inwestycyjnego. Chcąc je jednak zminimalizować, większość z nich korzysta z ubezpieczenia odnawialnych źródeł energii. Jednym z nich jest ubezpieczenie biogazowni rolniczej, która w Polsce zyskuje coraz większe zainteresowanie.

Czym jest biogazownia rolnicza?

Biogazownia rolnicza to miejsce, w którym wytwarza się biogaz. Produkcja możliwa jest tylko wtedy, kiedy w jej procesie używa się surowców, które są odpadkami z różnych procesów zachodzących w rolnictwie. Najczęściej używane to gnojowica, kiszonki kukurydzy, zboża, trawy, liści buraków czy ziemniaków, ale także innych roślin. Praca biogazowni rolniczej wymaga odpowiedniej infrastruktury, dlatego inwestycja w tego typu działania jest duża i nierzadko ubezpieczona. Ubezpieczenia biogazowni rolniczej to pożądana usługa, zwłaszcza w gospodarstwach rolniczych, które zajmują się tą tematyką.

Ubezpieczenie biogazowni rolniczej - najważniejsze informacje

Sprawdzony broker ubezpieczeniowy zawsze rozpatruje inwestycję w biogazownię pod dwoma względami. Pierwszy z nich to etap jej budowy, a drugi to działalność biogazowni i docelowa produkcja biomasy. Ubezpieczenie biogazowni rolniczej w momencie budowy, powinno dotyczyć wszystkich zaangażowanych podmiotów. Jak podpowiada specjalista z firmy EKO ENERGIA BROKER Mirosław Kreczman, moment projektowania i budowy powinien składać się z trzech elementów. Pierwszy z nich to ubezpieczenie CAR/EAR - maszyn budowlanych znajdujących się na placu budowlanym oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe na placu budowy lub w sąsiedztwie. Drugi element to ubezpieczenie ALOP - wszelkich szkód, które są wynikiem działań w ramach ubezpieczenia CAR/EAR. Ostatni element to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej procesu inwestycyjnego. W przypadku skomplikowanych inwestycji należy bezwzględnie zabezpieczyć się przed wszelkimi nieprzewidzianymi wypadkami.

Ważne jest, aby przeanalizować polisy wszystkich uczestników działalności biogazowni i nie dopuścić do tego, aby wielomilionową inwestycję prowadziła firma budowlana, której polisa obejmuje projekty do 100 000 tys zł. Profesjonalna agencja brokerska zadba o to, aby ubezpieczenie było najlepszą ofertą na rynku i obejmowało najważniejsze aspekty.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas