Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu nieruchomości?

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu nieruchomości?

Jedno z ważniejszych dostępnych ubezpieczeń dotyczy ubezpieczenia naszej nieruchomości. Wszyscy wiemy jak kosztowne oraz ważne jest dla nas własne mieszkanie. Dlatego korzystamy często na polisami od nieruchomości. Jednak wszystkie procedury oraz warunki są niezwykle zawiłe i obszerne. Zatem na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia naszej nieruchomości. Zapraszamy do krótkiego przewodnika, opisującego aspekty, którymi powinieneś się kierować. 

Zakres ubezpieczenia nieruchomości

Pierwszym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest zakres wykupionego ubezpieczenia. Bowiem od jego zawartości wiemy za co dostaniemy odszkodowanie, a za co nie. Do wyboru mamy różne rodzaje umów. Umowa podstawowa ochrania tylko mury domu  w razie nieprzyjemnych zdarzeń, takich jak pożar, zalanie, upadek drzew oraz masztów, uderzenia piorunów, porywisty wiatr, na przykład w postaci trąby powietrznej, śnieg oraz grad. Chcąc lepiej ubezpieczyć naszą nieruchomośc, możemy zdecydować się na dokupienie innych rozszerzeń polisy, które będą chronić nasz dom od konkretnych wypadków. Do tych wypadów zaliczamy: powódź oraz zalanie mieszkania przez sąsiada, gdy mieszkamy w bloku bądź kamienicy, włamanie do mieszkania kradzież mienia lub przepięcie instalacji elektrycznej. Ponadto możemy zaznaczyć w polisie opcję assistance, która zapewni nam bezpłatne wezwanie do domu specjalisty w celu naprawienia usterki. Szerokim wachlarzem dostępnych rozszerzeń polisy ubezpieczeniowej może pochwalić się agencja ubezpieczeniowa Warta S.A. Agnieszka Drzymała, która oferuje wszelkie możliwe polisy ubezpieczeniowe, w tym ubezpieczenie nieruchomości.

Wysokość składki oraz suma ubezpieczenia

Na wysokość składki składa się wiele elementów. Parametry samej nieruchomości lub wszelkie dodane rozszerzenia typu pomoc fachowców w naprawie usterki (assistance) lub ubezpieczenie od włamania mogą znacznie zmienić ostateczny koszt płaconych składek. Najczęściej jednak wysokość składki oscyluje w granicach 250 - 350 złotych. Maksymalna suma ubezpieczenia na poszczególne zdarzenia jest wyliczana na podstawie zgromadzonych środków. Kwoty te różnią się w zależności wypadku, który nastąpił.

Różnica między niedoubezpieczeniem a nadubezpieczeniem

Niedoubezpieczenie polega na ustaleniu zbyt niskiej sumy w polisie. Może ono wykazać straty większe niż wysokość odszkodowania, jaką wypłaci nam sam ubezpieczyciel.

Nadubezpieczenie to z grubsza mówiąc przeszacowanie wartości mieszkania. Decydując się na nie płacimy wysoką składkę, podczas gdy wysokość odszkodowania, mimo całkowitych strat, nie osiągnie maksymalnej sumy wpisanej w umowie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas