Materiał Partnera Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia dla dziecka?

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia dla dziecka?

Wyobraźnia dziecka nie jest w stanie przewidzieć konsekwencji podjętych przez niego działań. Dlatego też bardzo często dochodzi do wypadków z udziałem najmłodszych. Dobrym sposobem zabezpieczenia jest wykupienie ubezpieczenia NNW. Dzięki temu złagodzimy finansowe rezultaty zdarzenia. Zakupując polisę szkolną, trzeba zwrócić uwagę na szereg ważnych kwestii. 

Najczęstsze wypadki, które przydarzają się najmłodszym w szkole

Podczas przerw między lekcjami w szkole dochodzi do różnych wypadków. Najczęściej są to skaleczenia, skręcenia stawów kolanowych lub skokowych, złamania zębów i wielu innych trudnych sytuacji. Ubezpieczenie grupowe zabezpieczy przed poniesieniem znacznych wydatków na leczenie pociechy. Podejmując wskazane przedsięwzięcie, trzeba zwrócić uwagę na sumy ubezpieczenia. W tym przypadku rozpoczynają się one już od 10 tysięcy złotych. Składka kształtuje się na poziomie 30 złotych.

Jakie kwestie są ważne podczas wyboru odpowiedniej polisy?

Do każdego ryzyka przypisana jest określona stawka procentowa liczona od sumy ubezpieczenia.  Dlatego im droższe ubezpieczenie, tym większą kwotę można uzyskać za określony rodzaj uszczerbku. Całą wartość można otrzymać wyłącznie w przypadku wypadku śmiertelnego. 

Przy wyborze polisy NNW dla dziecka uwzględnia się również sumy za dni spędzone pod opieką szpitalną. Istotne są także kwoty związane z pokryciem kosztów badań czy rehabilitacji po powrocie do domu - zauważa specjalista reprezentujący firmę ubezpieczeniową Marcin Wojciech Jastrzębski Ubezpieczenia. Na atrakcyjność ubezpieczenia wpływ ma także sposób wypłaty środków pieniężnych. Dużą korzyścią jest przekazywanie pieniędzy z góry. 

Indywidualne ubezpieczenia dla dziecka

Ubezpieczenie grupowe w szkole to jedno, natomiast dodatkową opcją jest polisa indywidualna. W tym przypadku można liczyć na znacznie wyższą sumę ubezpieczenia, nawet kilkaset złotych odszkodowania za procent uszczerbku. Co więcej, środki otrzymuje się natychmiast po wypadku, dlatego nie trzeba angażować własnych finansów. Takie rozwiązanie bardzo często obejmuje także sporty wyczynowe. W szkole związane jest to z dodatkową opłatą. Polisa indywidualna bardzo często organizuje dziecku rehabilitację i pokrywa koszty z tym związane.

Podziel się