Artykuł sponsorowany Na co należy zwrócić uwagę przy kredycie konsolidacyjnym?

Na co należy zwrócić uwagę przy kredycie konsolidacyjnym?

Z kredytów konsolidacyjnych korzysta tysiące Polaków. Jest to bowiem bardzo korzystne rozwiązanie, które polega na łączeniu mniejszych kredytów i pożyczek w jedno większe zobowiązanie, tylko w jednej instytucji. Banki przy tym oferują coraz korzystniejsze zapisy umów. Niestety oprócz poszukiwania korzyści, należy również skupić się na ryzyku, które niekiedy kredyt skonsolidowany przynosi. Aby uniknąć pułapek, należy zatem współpracować z doradcą finansowym.

Haczyki w umowie – jakich umów należy unikać?

Kredyt konsolidacyjny to rodzaj kredytu, który jest dedykowany dla wąskiego grona odbiorców. Przede wszystkim są to osoby, które mają problemy finansowe, lub które szukają szybkiego i prostego sposobu, by ograniczyć koszty zobowiązań pożyczkowych. Podkreślić bowiem trzeba, że dobra konsolidacja pozwala na znacznie upłynnienie domowego budżetu.

Aby jednak to osiągnąć, trzeba dobrze zapoznać się z propozycjami banków. Nigdy nie można koncentrować się tylko nad ofertą jednej instytucji. Unikać należy też szablonowych rozwiązań, które przedstawiane są w różnego typu reklamach. Ważne jest spersonalizowanie umowy kredytowej ze szczególnym skoncentrowaniem się klauzulach. Niestety nie zawsze obniżone miesięczne raty niosą wyraźną korzyść. Szczególnie uwagę należy mieć zatem na dodatkowe opłaty w postaci prowizji czy nawet opłaty przygotowawczej.

Trzy najważniejsze elementy kredytu konsolidacyjnego

Przy kredytach konsolidacyjnych oprócz zwracania uwagi na potencjalne ryzyka, należy także koncentrować się na trzech ważnych czynnikach. Są nimi maksymalny okres spłaty, oprocentowanie kredytu oraz RRSO. Ostatnim elementem jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która pozwala określić opłacalność kredytu. Dobre będzie przede wszystkim to z RRSO poniżej 10%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie powinna też znacznie odbiegać od poziomu oprocentowania. Tylko wtedy konsolidacja zapewnia ujednolicenie wszystkich zobowiązań kredytowych, a także znaczne odciążenie domowych wydatków. Dlaczego jeszcze warto zaciągnąć konsolidację?

Kredyt konsolidacyjny pozwala budować dobrą historię kredytową m.in. przed zaciągnięciem hipoteki. W przypadku wysokiej zdolności kredytowej liczyć też można na uzyskanie dodatkowej gotówki na określony lub dowolny cel.

Ranking kredytowy czy pomoc doradcy finansowego

W przypadku konsolidacji często zainteresowani korzystają z darmowych rankingów kredytowych. Dlaczego jednak nie jest to dobre rozwiązanie? Niestety często są one elementem tworzonych stron czy innego typu treści sponsorowanych, które mają formę reklamową. Jeśli jednak są one tworzone przez obiektywnych dziennikarzy i ekonomistów, nie zawsze uwzględniają dodatkowe czynniki dotyczące potencjalnych kredytobiorców. Gdzie zatem szukać pomocy?

Najlepiej kierować się do doradców finansowych, którzy dokładnie zapoznają się z potrzebami oraz możliwościami klientów. Dopiero wtedy przystępują do rozpoznania w bankach, co pozwala przejść do negocjacji oraz konstruowania korzystnej umowy. O to zawsze dba doradca Joanna Kuś, która świadczy szerokie usługi finansowe. Tacy specjaliści korzystają z nowoczesnych narzędzi, a ich opinie i pomoc pozwalają podjąć dobrą decyzję. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas