Materiał Partnera
Leasing floty samochodowej

Leasing floty samochodowej

Wiele firm logistyczno-transportowych, a także handlowych oraz produkcyjnych decyduje się na rozwiązanie, jakim jest leasing floty samochodowej. Dotyczy to nie tylko przedsiębiorstw, których płynność finansowa nie pozwala na zakup własnych pojazdów. Leasing wybierają bowiem również prężnie działające firmy, których specjaliści doskonale wiedzą, jak opłacalna jest ta forma finansowania ruchomości.

Zalety leasingu floty samochodowej

Leasing floty samochodowej jest dla wielu przedsiębiorców znacznie korzystniejszy niż zakup samochodów na własność w postaci kredytu lub środków własnych. Dzieje się tak między innymi ze względu na uwarunkowania przepisowe ustawy o rachunkowości. Zobowiązania leasingowe nie wpływają na strukturę finansową przedsiębiorstwa, ponieważ tak zwane leasingi operacyjne, nie są księgowane na kontach bilansowych. Dzięki temu kondycja majątkowa danego podmiotu gospodarczego ma gwarancję bezpieczeństwa, również dlatego, że finansowanie pojazdów odbywa się przy kapitale obcym. Warto przy tym zauważyć, że oferty leasingowe, które są dzisiaj bardzo elastyczne, pozwalają zarządom firm na przygotowywanie długotrwałych analiz finansowych. Kupno własnych pojazdów doprowadza często do znacznego zubożenia przedsiębiorstwa, leasing zaś pozwala na dokładne zaplanowanie wydatków w przyszłości i skupienie się na działalności właściwej, która może być rozwijana z własnych funduszy. Bardzo korzystne oferty przedstawia na rynku Go-Leasing Oddział w Suwałkach. Specjaliści tego towarzystwa leasingowego są otwarci na propozycje swoich klientów, a ich szeroka oferta obejmuje leasing sprzętów rolniczych i budowlanych, transportu ciężkiego, samochodów dostawczych i osobowych, urządzeń medycznych, wyposażenia biur, a także nieruchomości.

Wynajem długoterminowy

W przypadku chęci wykorzystania rozwiązania leasingu floty samochodowej warto wybierać towarzystwa leasingowe, które są otwarte na propozycje klientów oraz negocjacje. Opłacalnym rozwiązaniem dla obu stron może być wynajem długoterminowy, który nie będzie stanowił tylko źródła finansowania, ale zapewni również odpowiednie narzędzia zarządzania wybranymi pojazdami. W ramach umowy leasingu floty samochodowej warto zatem zaproponować własne warunki takie jak między innymi: wliczone koszty serwisowania pojazdów, sezonowej wymiany opon, ubezpieczenia oraz pomocy w procesie likwidacji szkód AC i OC, a także zapewnione karty paliwowe. Warto wiedzieć, że na rynku można spotkać oferty, które przewidują między innymi stałą opiekę doradcy leasingowego, a także dodatkowe rabaty flotowe przy zakupie nowego auta, sięgające nawet 21% (przy zakupie z pośrednictwem agencji leasingowej).

Podziel się