Materiał Partnera Kupno gotowej spółki prawa handlowego

Kupno gotowej spółki prawa handlowego

Zakładanie własnej działalności gospodarczej wiąże się z bardzo złożonym procesem administracyjno-urzędowym, a następnie z niemalże niekończącymi się działaniami budowania struktur organizacyjnych. Czasem w przypadku konkurencyjnych branż, zamiast wybierać opcję tworzenia nowej firmy, warto zastanowić się na kupnem gotowej spółki prawa handlowego. Można porównać tę opcję, z budową domu, a kupnem go od dewelopera. Która opcja jest dla Ciebie atrakcyjniejsza?

Handel spółkami

W dzisiejszym środowisku biznesowym nie dziwi już nikogo złożony handel spółkami. Na rynku istnieją wyspecjalizowane grupy, które są w posiadaniu spółek krajowych i zagranicznych, osobowych, a także kapitałowych, o różnym profilu działalności, odmiennych strukturach, oraz o określonej pozycji na rynku. Często są to przedsiębiorstwa, które zostały odsprzedane w związku ze swoimi zobowiązaniami na koncie. Wykupujące je firmy, doprowadzają ich struktury do stuprocentowej naprawy, regulując finanse, optymalizując podatki i usprawniając ich funkcjonowanie. Tak przygotowana spółka, jest chętnie odsprzedawana klientom biznesowym, którzy chcą rozpocząć jakąś działalność gospodarczą, bądź, którzy od lat działają w różnych branżach, rozwijając swoje sieci firm.

Agencje handlu spółkami

Profesjonalnym handlem spółkami, który polega na ich wykupie, optymalizacji ich funkcjonowania, a następnie na odsprzedaży, zajmują się tylko firmy o bardzo dużym kapitale. Takim wyróżnia się grupa Marshal Lion Consulting, która świadczy również szereg innego typu usług biznesowych. Mowa o przeprowadzaniu audytów podatkowych, udzielaniu kredytów i pożyczek pozabankowych, o faktoringu, pomocy prawnej przedsiębiorcom, czy też o poprawie BIK. Szerokie działania tego podmiotu kierowane są dla zarówno dla klientów indywidulanych, jak i biznesowych – dla dużych spółek, małych i średnich firm, a nawet startupów. Tak rozległe wyspecjalizowanie potwierdza renomę grupy Marshal Lion Consulting, budując wiarygodność – kupując spółkę nie musisz martwić się o legalność i uczciwość przeprowadzanej transakcji. Warto jednak przy tym wiedzieć, że na rynku polskim, działa niewiele tego typu podmiotów. 

Zalety kupna gotowej spółki

Kupując gotową spółkę, przedsiębiorca ma pewność, że posiada ona zbudowaną odpowiednią strukturę organizacyjną, jest legalnie zarejestrowania, a przy tym ma wyrobioną określoną markę w obszarze swojej działalności. Najlepsze grupy obrotu spółkami, oferują przy ich sprzedaży takie działania, jak: przerejestrowanie jej na nowego właściciela wraz z przeprowadzeniem procedury zmiany nazwy, dokonanie zmian w PKD, zmiana adresy rejestru podmiotu i jeśli to koniecznie założenie biura wirtualnego. Ważne jest także przekazanie pełnej dokumentacji dotyczącej spółki, a także pomoc w jej ponownym rozruchu gospodarczym.

Podziel się