Artykuł sponsorowany Jak ubezpieczyć swój dom?

Jak ubezpieczyć swój dom?

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych nie ubezpiecza swojej nieruchomości. I choć w skali roku jest to niewielki wydatek, nadal mnóstwo osób nie posiada polisy. Jest to ogromny błąd! Twój dom jest każdego dnia narażony nie tylko na zdarzenia losowe wywołane czynnikami środowiska, ale również włamania i kradzieże. Jakie ubezpieczenie kupić, aby odpowiednio chronić swój majątek?

Zdarzenia losowe – co zagraża nieruchomości?

Twój dom jest narażony na działanie wielu czynników, na które nie masz wpływu. Wśród nich znajdują się przede wszystkim te, które wynikają ze zjawisk atmosferycznych. Każdego roku wiele domostw zostaje uszkodzonych poprzez intensywny wiatr lub deszcz, burze oraz powodzie (zwłaszcza w przypadku miejsc położonych blisko rzek). W przypadku domów jednorodzinnych istnieje również duże ryzyko pożaru – np. z powodu błędów w instalacji elektrycznej lub niesprawnego pieca centralnego ogrzewania. W kilka minut można stracić dobytek całego swojego życia. Dobra polisa ubezpieczeniowa obejmuje wszystkie tego typu zagrożenia, dlatego nie musisz obawiać się, że zostaniesz pozostawiony na lodzie.

Chroń dom przed włamywaczami!

Kradzieże i akty wandalizmu to prawdziwa zmora właścicieli domów jednorodzinnych. Zdarzenia te mają miejsce nie tylko na obrzeżach wsi, ale również w większych miejscowościach. W dzisiejszych czasach przestępcy działają nawet w biały dzień i nie obawiają się ani kamer, ani monitoringu. Nawet najlepsze systemy antywłamaniowe nie gwarantują ci bezpieczeństwa, dlatego polisa powinna obejmować również takie zdarzenia i w razie czego, wypłacić ubezpieczonemu stosowne odszkodowanie.

Jak wybrać najlepszą polisę?

Bardzo ważne jest korzystanie z usług profesjonalnych firm ubezpieczeniowych, które funkcjonują na rynku od lat i są fair w stosunku do swoich klientów. Żeby znaleźć ofertę idealnie dostosowaną do swoich oczekiwań, skontaktuj się z firmą, która świadczy usługi w zakresie doradztwa ubezpieczeniowego, a agenci współpracują ze znanymi i cenionymi ubezpieczycielami. Przykładem może być firma Kasart, której siedziba mieści się w Bydgoszczy. Pamiętaj, że dobra polisa to taka, dzięki której możesz czuć się bezpiecznie! Nie warto decydować się na wykupienie ubezpieczenia, które chroni tylko częściowo. Nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć akurat w przypadku twojej nie ruchomości. Wyżej wymienione zdarzenia mają to do siebie, że trudno je przewidzieć. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby stać się ofiarą rabunku lub innego losowego zdarzenia, które nadwyręży rodzinne finanse.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas